Malta - România rezultat LIVE text | Tricolorii sunt obligați să câștige

Malta - România. Foto: Claudiu Keșeru, bucurându-se după ce a egalat pentru România în ultimul minut la Oslo, în partida încheiată 2-2. Sursă: FRF

Naționala României a jucat în această seară în Malta. Tricolorii erau obligați să ia cele trei puncte dacă mai vor să spere la calificarea la Campionatul European 2020 și s-au impus cu 0-4

Min 92 - GOOOOL! Denis Man marchează în cele din urmă pentru 0-4

Min 90 - Denis Man are o poziție bună, dar se complică și pierde mingea deși avea un culoar favorabil de șut

Min 78 - Chipciu vede al doilea cartonaș galben și este eliminat! Veste proastă pentru România. Chipciu nu va juca cu Spania în toamnă

Min 70 - România se joacă cu ocaziile! Șut violent al lui Răzvan Marin care mușcă bara

Min 68 - Ocazie rarisimă pentru România! Denis Man scapă singur cu portarul dar îl ia la țintă

Min 65 - Ocazie mare pentru România! Maxim trage bine, dar apără portarul

Min 59 - Ianis Hagi bate o lovitură liberă, dar mingea e deviată de maltezi și România are un corner

Min 45 - Pauză în Malta! România conduce cu 0-3

Min 34 - GOOOLLL!!! Șut senzațional al lui Chipciu! România defilează în fața unei formații foarte modeste

Min 29 - GOOOLLL!!! ROMÂNIA își dublează avantajul. Pușcaș face 2-0 și reușește dubla

Min 15 - Ocazie imensă pentru România!!! Pușcaș primește o pasă pe culoar, ajunge în fața portarului maltez pe care îl driblează, dar trage din unghi și lovește bara!

Min 11 - Ianis Hagi trage puternic dar mingea trece peste poartă

Min 7 - GOOOLLL!!! GOL ROMÂNIA! George Pușcaș marchează din șase metri după o centrare excelentă a lui Bancu. Pușcaș nu are cea mai bună intervenție, dar mingea intră în poartă

Min 5 - Malta presează! Început bun pentru maltezi, cu o ocazie uriașă. Contra este foarte nervos pe margine

Min. 3 - Keșeru e faultat clar în careu, arbitrul e aproape de fază, dar nu dictează

Echipa de start a României. Contra a luat o decizie surprinzătoare și l-a titularizat în premieră pe Iulian Cristea. Iată primul 11 pe care l-a trimis Contra, potrivit Digi Sport:

Tătăruşanu - Chipciu, Iulian Cristea, Nedelcearu, Bancu - R.Marin, T.Băluţă, Maxim - Pușcaș, Ianis Hagi, Keşeru

Știrea inițială:

Malta - România

Malta- România rezultat LIVE text | Partida se va desfășura în Malta și va începe la ora 21:45. România nu are voie să facă niciun pas greșit în cazul în care dorește să mai spere măcar teoretic că se va putea califica la Euro 2020.

România a remizat cu multă șansă vineri la Oslo, 2-2 cu Norvegia, după ce băieții noștri au fost conduși cu 2-0. Egalarea a venit cu doar două minute înainte de final, în prelungiri, prin golul marcat de Keșeru.

La EURO 2020 se califică primele două clasate în fiecare grupă preliminară. Iată cum stă clasamentul actual, înainte de partida dintre Malta și România.

(w670)

Malta- România rezultat LIVE text | În condițiile în care vom juca cu Norvegia și Suedia la București, principalele contracandidate pentru locul doi, România este obligată să câștige în fața modestei Malta.

Selecționerul Cosmin Contra va schimba va schimba echipa de start față de partida cu echipa Norvegiei, în condițiile în care Răzvan Marin a fost recuperat. Dacă Marin nu va juca locul acestuia ar putea fi luat de Nistor. Totodată, jucători care au dezamăgit prin prestația foarte slabă cu Norvegia precum Toșca, Anton sau Nicolae Stanciu nu vor mai avea loc în prima echipă.

Pentru prima oară, Contra a anunțat că va începe meciul cu Ianis Hagi titular.

Partida dintre Malta și România începe azi de la ora 21:45 pe Pro TV. Meciul poate fi urmărit și în format live text pe WWW.DCNEWS.RO.