LIVETEXT: Simona Halep-Mladenovic Indian Wells, rezultat LIVE

Simona Halep- Kristina Mladenovic este întâlnirea serii de la Indian Wells. Meciul a început la ora 22:00 și s-a încheiat cu o înfrângere usturătoare pentru Simona Halep. Iată evoluția meciului:

LIVESCORE: Simona Halep- Kristina Mladenovic 0-2. Rezultat FINAL.

Set 2:

Halep-Mladenovic 3-6. Game, set, meci ! Mladenovic face un nou break și câștigă meciul.

Halep-Mladenovic 3-5. Halep salvează două mingi de meci și face break-ul.

Halep-Mladenovic 2-5. Mladenovic face din nou break și finalul meciului e aproape.

Halep-Mladenovic 2-4. Mladenovic este tot mai aproape de câștigarea meciului.

Halep-Mladenovic 2-3. Jocul Simonei suferă. Râmâne cu greu în meci.

Halep-Mladenovic 1-3. Halep pierde incredibil game-ul după ce a condus cu 40-0.

Halep-Mladenovic 1-2. Mladenovic face break-ul. Situația se complică pentru Simona Halep.

Halep-Mladenovic 1-1. Simona Halep a avut mai multe șanse să facă break-ul.

Halep-Mladenovic 1-0. Halep a servit prima și a câștigat primul break din setul doi.

Final set 1.

Halep-Mladenovic 3-6. Mladenovic își adjudecă primul set.

Halep-Mladenovic 3-5. Mladenovic se desprinde.

Halep-Mladenovic 3-4. Mladenovic revine în avantaj, după ce Halep a avut 30-0.

Halep-Mladenovic 3-3. Rebreak Mladenovic. Halep nu reușește să se desprindă.

Halep-Mladenovic 3-2. Simona reușește break-ul. Meci foarte echilibrat.

Halep-Mladenovic 2-2. Simona Halep câștigă la 15 game-ul. Game câștigat ușor.

Halep-Mladenovic 1-2. Mladenovic își câștigă serviciul, după un game foarte disputat.

Halep-Mladenovic 1-1. Break Mladenovici. Simona Halep își pierde serviciul.

Halep-Mladenovic 1-0. BREAK HALEP. Debut excelent pentru Simona Halep.

A început meciul. Mladenovic servește prima.

-Știrea inițială-

Simona Halep o întâlnește pe tensimena franceză Kristina Mladenovic în turul trei de la Indian Wells.

Românca vine după o victorie lejeră obținută în compania jucătoarei Donna Vekic. De cealaltă parte, Mladenovic a trecut de asemenea în două seturi de jucătoarea germană Annika Beck.

LIVETEXT: Halep-Mladenovic: Jucătoarea franceză conduce cu 2-1 în cadrul confruntărilor directe de până acum.

LIVESCORE: Halep-Mladenovic: Ora disputării partidei poate fi modificată de către organizatori, deși oficial este anunțată pentru ora 22:00.