LIVETEXT: Simona Halep- Johanna Konta, livescore Miami 2017

Simona Halep joacă în această seară în sferturile de finală ale turneului de la Miami. Ea o întâlnește pe jucătoarea britanică Johanna Konta. Meciul a început la ora 20:00.

Simona Halep a fost eliminată în sferturi după un meci dramatic cu Johanna Konta.

REZULTAT FINAL: Simona Halep- Johanna Konta 6-3, 6-7(7), 2-5.

LIVESCORE:

Setul trei:

Halep-Konta 2-6. Game, Set, Meci Konta! Britanica își face serviciul și se califică în semifinale.

Halep-Konta 2-5. Konta reușește încă un break. Soarta meciului pare decisă.

Halep-Konta 2-4. Konta se desprinde. Halep are nevoie de un rebreak, pentru a rămâne în meci.

Halep-Konta 2-3. Konta face primul break din setul trei. Situație dificilă pentru Simona Halep.

Halep-Konta 2-2. Konta câștigă la 30. Din nou egalitate.

Halep-Konta 2-1. Simona Halep câștigă game-ul la 0.

Halep-Konta 1-1. Setul decisiv debutează echilibrat.

Halep-Konta 1-0. Simona Halep câștigă foarte greu primul game, după mai multe avantaje succesive.

Setul trei începe cu serviciul Simonei Halep.

-Sfârșitul setului doi-

Tiebreak, Halep-Konta 7-9. Konta se impune la Tiebreak în setul doi, iar scorul devine egal la seturi.

Setul doi:

Halep-Konta 6-6. Simona Halep duce meciul în Tiebreak.

Halep-Konta 5-6. Konta își adjudecă game-ul și are șansa egalării la seturi. Game important pentru Halep.

Halep-Konta 5-5. Konta face un break important, care o menține în meci. Șansă imensă ratată de Halep.

Halep-Konta 5-4. Simona Halep face break-ul și servește pentru MECI.

Halep-Konta 4-4. Game foarte echilibrat pe serviciul lui Halep. Konta a avut multiple mingi de set.

Halep-Konta 3-4. Konta își adjudecă serviciul. Final de set echilibrat.

Halep-Konta 3-3. Simona Halep egalează după ce a fost condusă cu trei game-uri la zero.

Halep-Konta 2-3. Simona Halep reușește break-ul. Poate fi o revenire decisivă.

Halep-Konta 1-3. Game câștigat cu mari emoții de Simona Halep. Românca rămâne în set.

Halep-Konta 0-3. Konta câștigă al treilea game consecutiv. Început slab pentru Halep în setul doi.

Halep-Konta 0-2. Konta face primul său break din meci. Cădere pentru Simona Halep.

Halep-Konta 0-1. Konta își adjudecă primul game al setului doi.

Setul doi începe cu serviciul Johannei Konta.

-Sfârșitul primului set-

Halep-Konta 6-3. SET ! Simona Halep își adjudecă primul set după un game câștigat la 0

Halep-Konta 5-3. Simona Halep ratează o minge de set, iar Konta râmâne în meci.

Halep-Konta 5-2. Simona Halep câștigă cel mai disputat game de până acum.

Halep-Konta 4-2. Konta își câștigă serviciul, după un game foarte disputat.

Halep-Konta 4-1. Halep își consolidează break-ul. Avans important.

Halep-Konta 3-1. Simona Halep reușește primul break al meciului.

Halep-Konta 2-1. Simona Halep revine în avantaj după un game câștigat din nou la 15.

Halep-Konta 1-1. Game câștigat ușor de Konta. Echilibru în debutul meciului.

Halep-Konta 1-0. Meciul debutează cu bine. Halep își câștigă serviciul la 15.

A început meciul.

-Știrea inițială-

Simona Halep va încerca să își depășească parcursul de anul trecut de la Miami, însă specialiștii o consideră favorită pe Johanna Konta, cu toate că britanica se află șase locuri în spatele româncei în clasamentul WTA. Casele de pariuri oferă o cotă de peste doi pentru o victorie a jucătoarei românce.

Simona Halep- Johanna Konta: Cu toate acestea Halep pare în revenire de formă după victoria cu Samantha Stosur, după ce în debutul turneului a oferit susținătorilor români mari emoții în confruntarea cu japoneza Osaka.

Simona Halep-Johanna Konta: Britanica a trecut în turul precedent cu 7-5, 6-1 de Lara Arruabarrena. Konta are 25 ani este clasată pe locul 11 WTA, iar la Miami este cap de serie numărul 10.

Simona Halep-Johanna Konta: Konta a câștigat singurul meci anterior disputat în compania Simonei Halep în 2015, la Wuhan (China), în optimi, cu 6-3, 3-6, 7-5.