LIVETEXT: Manchester United-Anderlecht, rezultat Europa League

Nicolae Stanciu a dat lovitura financiară la Wuhan Three Towns. Mesajul impresarului Anamaria Prodan

Anderlecht se depasează în Anglia pentru returul de foc cu Manchester United. În prima manșă cele două formații au terminat la egalitate, 1-1. Manchester s-a calificat în semifinale după ce a trecut cu (2-1) după prelungiri de formația din Belgia.

LIVETEXT Manchester United - Anderlecht: Anderlecht avea o misiune foarte dificilă.  Formația celor doi internaționali români, Nicolae Stanciu și Alexandru Chipciu, trebuia să câștige sau să scoată o remiză cu goluri pe terenul favoritei competiției.

LIVETEXT Manchester United - Anderlecht: Jose Mourinho a a menajat nicio vedetă.

LIVETEXT Manchester United - Anderlecht: Miza a fost uriașă pentru Man UTD. La patru puncte în campionatul Angliei de locurile care duc în  Champions League, o eventuală victorie în finala Europa League îi asigură un loc în cea mai importantă competiție din lume.

LIVETEXT Manchester United - Anderlecht: DC News v-a ținut la curent cu cele mai importante evenimente ale partidei Manchester United - Anderlecht, încheiată cu 2-1, după prelungiri.

---

Min. 120 - Final de meci. Manchester se califică dramatic în semifinalele Europa League.

Min. 107 - GOOOL!!! Rashford o aduce pe Manchester în avantaj. Anderlecht trebuie să marcheze în puținele minute care au mai rămas pentru a se califica.

Min. 90 - Final de meci. Manchester a atacat furibund, ratând din toate pozițiile, dar Anderlecht a rezistat. Urmează 30 de minute de prelungiri.

Min. 32 - GOOOL!!! Anderlecht reușește să dea lovitura și să egaleze cu aproximativ 15 minute înainte de pauză. Golul a fost marcat de Hanni, cel care îl ține pe Stanciu pe bancă.

Min. 10 - GOOOL!!! Manchester deschide rapid scorul prin armeanul Mkhitaryan, după pasa tânărului Rashford. Anderlecht e obligată să atace.