LIVETEXT: Granada-Real Madrid, rezultat LIVE

Real Madrid se deplasează la Granada, în momentul în care mai au de disputat patru meciuri până la finalul campionatului. Dacă le vor câștiga pe toate, madrilenii vor devenii campionii Spaniei. Meciul începe la ora 21:45.

UPDATE:
 Scorul final este 0-4

UPDATE: Rodriguez a dat două goluri, în minutele 3 și 11. Morata a înscris în minutele 30 și 35.

Echipa antrenată de Zinedine Zidane are un meci ușor, cel puțin pe hârtie. Granada este deja retrogradată cu o singură victorie obținută în ultimele 11 meciuri, așadar ar trebui să ne așteptăm la un festival de goluri din partea madrilenilor.

În acest moment, Real Madrid și Barcelona se află la egalitate de puncte (81) însă echipa de pe Santiago Bernabeu are un meci restanță.

Pentru meciul cu Granada, Real Madrid nu se va putea baza pe Gareth Bale care este în continuare accidentat.

LIVESCORE: Granada-Real Madrid, de la ora 21:45, pe dcnews.ro.