Liga Campionilor. JUVENTUS - ATLETICO MADRID . Rezultat final

Liga Campionilor

Liga Campionilor. Juventus - Atletico Madrid în optimi, meci retur la Torino.

Juventus - Atletico Madrid scor final 3-0

Juventus Torino s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Atletico Madrid cu scorul de 3-0, marţi seara, pe teren propriu, în manşa secundă a optimilor de finală ale competiţiei. Juventus, învinsă în tur cu 2-0, a reuşit să întoarcă scorul şi soarta calificării prin hat-trick-ul lui Cristiano Ronaldo, care a punctat în minutele 27, 48, ambele cu capul, din centrările lui Bernardeschi şi Cancelo, şi 86 din penalty, în urma unui fault comis de Angel Correa la Bernardeschi.

Pe Juventus Stadium au evoluat echipele:
Juventus: Szczesny - Cancelo, Bonucci, Chiellini (căpitan), Spinazzola (Dybala, 67) - Emre Can, Pjanic, Matuidi - Bernardeschi, Mandzukic (Kean, 80), Cristiano Ronaldo. Antrenor: Massimiliano Allegri.
Atletico Madrid: Oblak - Arias (Vitolo, 77), Juanfran, Godin (căpitan), Gimenez - Saul Niguez, Rodri, Koke, Lemar (Correa, 57) - Alvaro Morata, Griezmann. Antrenor: Diego Simeone. Arbitru: Bas Kuipers (Olanda) Cartonaşe galbene: Bernardeschi (64), Juanfran (73), Gimenez (85), Vitolo (90+2).

min. 86 GOOOOL Ronaldo din penalty. La acest scor Juventus merge mai departe. Juventus - Atletico 3-0

min. 49 GOOOOL Ronaldo, gol validat după consultarea VARJuventus - Atletico 2-0