Liga Campionilor. CSM Bucureşti - Dinamo Moscova, rezultat

CSM Bucureşti a fost învinsă de echipa rusă Dinamo Moscova, cu scorul de 3-0 (25-21, 29-27, 29-27), joi seara, în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Capitală, în Grupa E a Ligii Campionilor la volei feminin.

Tigroaicele au cedat după o oră şi 28 de minute, ratând mingi de set în ultimele două acte ale partidei. Cele mai bune de la CSMB au fost Nadia Kodola, 18 puncte, Maret Balkestein-Grothues, 14 puncte, şi Irina Truşkina, 13 puncte. De la oaspete s-au remarcat Natalia Goncearova, cu 22 puncte, şi Ekaterina Efimova, 16 puncte.

Au arbitrat grecul Alexandros Mylonakis şi croata Ksenija Jurkovic. În altă partidă Fenerbahce Opet Istanbul a dispus de Chemik Police cu 3-0. După 3-1 cu Chemik Police, CSM Bucureşti va juca următorul meci pe 23 ianuarie, în deplasare, cu Fenerbahce. Fenerbahce ocupă primul loc în clasamentul Grupei E, cu 6 puncte, urmată de Dinamo Moscova, 3 puncte, CSM Bucureşti, 3 puncte, Chemik Police, 0 puncte.

Vezi și: Astrolog, schimbare radicală până în 2026: Domnilor, pregătiți-vă!