Kevin De Bruyne a dărâmat Scoția. Belgianul a contribuit la toate golurile

Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne a avut o prestație excelentă împotriva Scoției.

Belgianul a dat o lecție de fotbal în prima repriză, după ce a oferit trei pase decisive. După pauză, jucătorul lui City a marcat al patrulea gol, hotărând scorul final, 4-0.

Scoția nu avea nicio șansă în fața echipei „de vis", cu Lukaku, Mertens și De Bruyne în față.

Conform The Sun, Belgia a marcat după doar 9 minute, iar prima repriză s-a terminat 3-0.

Echipa națională a Scoției nu a mai încasat 4 goluri acasă din 1973. Calificarea e deja aproape jucată, după ce scoțienii au pierdut 4 din 6 meciuri și sunt la 9 puncte în spatele Rusiei, locul al doilea din grupă.