Urmărește emisiunea live

Juventus - Tottenham, amical de vis. Rezultat final

Cristiano Ronaldo pe terenul de fotbal

Juventus şi Tottenham s-au duelat, duminică, într-un meci amical.

Tehnicianul Maurzio Sarri a debutat cu o înfrângere pe banca tehnică a lui Juventus. Campioana Italiei a jucat primul amical al verii, în turneul din Singapore International Champions Cup, împotriva finalistei Ligii Campionilor, Tottenham, și a pierdut cu scorul de 2-3. Tabela de marcaj a fost deschisă în minutul 30 de Erik Lamela. În repriza a doua Juventus a trecut în avantaj. Gonzalo Higuain a restabilit egalitatea în minutul 56, în timp ce, patru minute mai târziu, Cristiano Ronaldo a punctat în poarta lodonezilor.

Lucas Moura a marcat pentru 2-2, iar Harry Kane a stabilit scorul final, după ce a punctat în minutul 90+3, transmite Mediafax. Maurizio Sarri a început meciul cu cei doi nou-veniți, Matthijs de Ligt și Adrien Rabiot, pe bancă. În schimb, revenit după o pauză de un an, goalkeeper-ul Gianluigi Buffon a făcut parte din primul 11 creionat de tehnicianul italian.

Echipele de start

Juventus: Buffon, De Sciglio, Pjanic, Ronaldo, Matuidi, Mandzukic, Bonucci, Cancelo, Can, Rugani, Bernardeschi

Tottenham: Gazzaniga, Walker-Peters, Alderweireld, Tanganga, Georgiou, Winks, Skipp, Lamela, Dele, Son, Parrott

La pauză, cei doi tehnicieni au schimbat primul 11:

Tottenham: Alderwiereld, Tanganga, Alli, Son și Parrott au fost înlocuiți cu Vertonghan, Sissoko, Kane, Foyth și Moura.

Juventus: Buffon, Rugani, Can și Mandzukic au fost înlocuiți cu Szczesny, Demiral, Rabiot și Higuain.

Matthijs De Ligt a intrat și el pe teren în minutul 62 al partidei.