Incidente violente la CSU Craiova - Honved: Jucătorii s-au luat la bătaie, arbitrul e în stare GRAVĂ

Incidente grave la meciul dintre CSU Craiova și Honved Budapesta.

În minutul 119, în a doua repriză de prelungiri a meciului, la scorul de 0-0, jucătorii celor două echipe s-au luat la bătaie, în careul de 16 m al echipei ungare.

Arbitrul nord-irlandez Arnold Hunter a încercat să se interpună între jucători și să îi despartă, dar din peluză s-a aruncat cu o petardă. Arbitrul a căzut secerat la pământ, acuzând dureri din cauza zgomotului produs de explozie.

Ambulanța a intervenit de urgență și îi acordă îngrijiri medicale. Meciul s-a întrerupt.

Craiova ar putea pierde meciul la 'masa verde'. Întreruperea meciului a depășit 20 de minute. Arbitrul a plecat la cabine.