HORIA TECĂU / JULIEN ROJER LIVE SCORE FINALĂ dublu US OPEN

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer a câștigat titlul în proba masculină de dublu din cadrul turneului de tenis US Open după ce a învins perechea Feliciano Lopez/Marc Lopez, cu 6-4, 6-3.

0 - 0

SETUL 1 Horia Tecău / Jean-Julien Rojer - Feliciano Lopez / Marc Lopez. Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au câștigat primul set cu 6-4.

------

HORIA TECĂU / JULIEN ROJER LIVE SCORE FINALĂ dublu US OPEN. În semifinale, Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, capi de serie numărul 12, i-au învins pe principalii favoriți, cu Henri Kontinen (Finlanda)/John Peers (Australia), cu 1-6, 7-6 (5), 7-5.

HORIA TECĂU / JULIEN ROJER LIVE SCORE FINALĂ dublu US OPEN. Spaniolii Feliciano Lopez și Marc Lopez, capi de serie nr. 11, au câștigat meciul cu Bob și Mike Bryan, favoriții numărul cinci, cu 3-6, 6-3, 6-4.

HORIA TECĂU / JULIEN ROJER LIVE SCORE FINALĂ dublu US OPEN. Horia Tecău și Jean-Julien Rojer i-au învins în februarie pe cei doi Lopez, în semifinalele probei de dublu la Rotterdam (Olanda), cu 6-4, 6-4, după înfrângerea, la scor identic, suferită în 2016, în sferturile turneului de la Dubai.

HORIA TECĂU / JULIEN ROJER LIVE SCORE FINALĂ dublu US OPEN. Horia Tecău a pierdut medalia de aur în proba de dublu la JO 2016 (alături de Florin Mergea) în fața lui Marc Lopez și a compatriotului acestuia Rafael Nadal.

HORIA TECĂU / JULIEN ROJER LIVE SCORE FINALĂ dublu US OPEN. Feliciano și Marc Lopez au în palmares un titlu de Mare Șlem, la Roland Garros, anul trecut, iar Marc Lopez a mai jucat o finală la US Open, în 2014.

HORIA TECĂU / JULIEN ROJER LIVE SCORE FINALĂ dublu US OPEN. Nu uitați! Rămâneți cu noi să vedeți care va fi scorul meciului dintre echipa Horia Tecău / Jean-Julien Rojer și Feliciano Lopez / Marc Lopez. Partida este programată pentru ora 19:00 și va fi transmisă în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.