Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj, rezultat final

Gaz Metan Mediaș a remizat, pe teren propriu, cu CFR Cluj, scor 0-0, în etapa a 24-a din Liga 1. În repriza secundă a partidei, Dan Petrescu l-a introdus și pe George Țucudean, care a revenit pe terenul de fotbal după șase luni de pauză.

Acest rezultat nu ajută pe niciuna dintre echipe. În cazul ardelenilor, care ocupă scaunul de lider în Liga 1, principala urmăritoare, FCSB, s-ar putea apropia la două puncte de ei, dacă va câștiga în această rundă confruntarea de acasă cu Academica Clinceni.

De cealaltă parte, Gaz Metan Mediaș, care a urcat momentan pe locul șase, cu 37 de puncte, poate fi devansată de FC Botoșani, în cazul unui egal sau victorii în fața celor de la Hermannstadt.

În etapa a 25-a, CFR Cluj o va aștepta acasă pe Viitorul (14 februarie, de la ora 20:00), în timp ce Gaz Metan Mediaș merge la Academica Clinceni (15 februarie, de la ora 14:30), relatează Mediafax.