Fotbal: Diego Simeone, antrenor Atletico Madrid, suspendat

Fotbal: Diego Simeone, antrenorul lui Atletico Madrid, suspendat trei meciuri.

Diego Simeone, antrenorul echipei Atletico Madrid, a fost suspendat trei meciuri de Federaţia spaniolă de fotbal după ce a fost eliminat în timpul partidei de marţi cu Sevilla (1-3) din returul sferturilor de finală ale Cupei Regelui, informează Reuters.

Simeone a fost trimis în tribune în minutul 82, după care l-a aplaudat sarcastic pe arbitrul Juan Martinez Munuera. Suspendarea se referă doar la meciurile din Cupa Regelui, astfel că tehnicianul va ispăşi pedeapsa în viitoarea ediţie a acestei competiţii şi va putea fi pe bancă, începând din acest weekend, la partidele de campionat ale echipei sale.

Sevilla, gazda întâlnirii de marţi, s-a calificat în semifinale cu scorul general de 3-2.