Fed Cup. Simona Halep - Caroline Garcia, rezultat final

Simona Halep

Fed Cup. Simona Halep o întâlnește astăzi pe Caroline Garcia, în cel de-al treilea meci al semifinalei Franța-România, care are loc la Rouen.

UPDATE: Simona Halep a câștigat meciul disputat astăzi cu Caroline Garcia, scor final 2-1.

Vezi și: Fed Cup. Adversara lui Halep în finală

După primele trei partide de simplu, România conduce Franţa cu 2-1

Florin Segărceanu respectiv Julien Benneteau au decis să opereze modificări pentru al doilea meci de simplu, din cadrul semifinalei România-Franţa din Fed Cup, scrie Agerpres.

Astfel că Irina Begu i-a luat locul Mihaelei Buzărnescu (83 WTA), în timp ce Pauline Parmentier (53 WTA) a substituit-o pe Kristina Mladenovic.

Rezultat live: Simona Halep - Caroline Garcia 2-1 (la seturi)

Simona Halep - Caroline Garcia 6-3.

Simona Halep - Caroline Garcia 5-3. Simona Halep face break și servește pentru a câștiga setul doi.

Simona Halep - Caroline Garcia 4-3.

Simona Halep - Caroline Garcia 3-3. Într-un set tras la indigo cu primul, dar cu rolurile schimbate, Garcia câștigă trei game-uri la rând.

Simona Halep - Caroline Garcia 3-2. Garcia recuperează break-ul după ce Simona începuse foarte bine game-ul.

Simona Halep - Caroline Garcia 3-1. Caroline Garcia își adjudecă primul game din setul doi.

Simona Halep - Caroline Garcia 3-0. Simona Halep și consolidează break-ul făcut.

Simona Halep - Caroline Garcia 2-0. Break pentru Simona care pare mai montată decât oricând să revină pe tabelă.

Simona Halep - Caroline Garcia 1-0. Simona Halep și-a câștigat serviciul.

Setul unu:

Primul set îi revine lui Caroline Garcia care a câștigat cu 8-6, după ce Simona Halep a pierdut trei puncte consecutive.

În tiebreak este foarte mare echilbru, s-a ajuns din nou la 6-6. Orice greșeală este fatală.

Simona Halep - Caroline Garcia 6-6. Simona Halep își câștigă foarte greu serviciul, după ce a salvat două mingi de set. Totul se decide la Tiebreak.

Simona Halep - Caroline Garcia 5-6. Garcia își câștigă serviciul.

Simona Halep - Caroline Garcia 5-5. Break Garcia ! Deznodământul primului set se amână. Simona a condus cu 30-0, dar a a pierdut game-ul pe propriul serviciu.

Simona Halep - Caroline Garcia 5-4. Cinci game-uri la rând câștigate de Simona, care acum servește pentru câștigarea primului set.

Simona Halep - Caroline Garcia 4-4. Simona Halep reușește să egaleze după patru game-uri senzaționale.

Simona Halep - Caroline Garcia 3-4.  Nou break Simona ! Revenire de senzație. Simona Halep servește acum pentru a egala.

Simona Halep - Caroline Garcia 2-4. Simona Halep își câștigă serviciul și recuperează din diferență.

Simona Halep - Caroline Garcia 1-4. Răbufnire dătătoare de speranță a Simonei Halep care face un break la 0.

Simona Halep - Caroline Garcia: 0-4. Nou break pentru Caroline Garcia. Simona Halep nu se regăsește.

Simona Halep - Caroline Garcia: 0-3. Garcia își consolidează game-ul

Simona Halep - Caroline Garcia: 0-2. Break Caroline Garcia, după ce s-a ajuns la avantaje. Început greu pentru Simona

Simona Halep - Caroline Garcia: 0-1. Garcia își câștigă serviciul la 30.

A început meciul.  Servește Caroline Garcia.

Simona Halep - Caroline Garcia, astăzi de la ora 14:00, live pe DCNews.ro.

Simona Halep pornește astăzi cu prima șansă, conform tuturor specialiștilor. Francezii sunt însă avantajați de faptul că se joacă pe "teren propriu", iar publicul va fi de partea jucătoarelor din Hexagon. Cu toate acestea, un număr important de suporteri români susțin echipa noastră de Fed Cup.

Simona Halep conduce cu scorul de 5-1 la întâlnirile directe. Singura înfrângere pe care jucătoarea noastră o are în fața lui Caroline Garcia datează din 2017, la turneul din Beijing.

Simona Halep - Caroline Garcia, meciul care va da un avantaj important

România și Franța se afla la egalitate după primele două meciuri disputate, iar confruntarea de astăzi este cu atât mai interesantă cu cât astăzi se întâlnesc câștigătoarele din primele meciuri. Simona Halep s-a impus în fața Kristinei Mladenovic cu scorul de 2-0, un rezultat identic reușindu-l și Caroline Garcia în fața Mihaelei Buzărnescu.

Imediat după încheirea meciului dintre Simona Halep și Caroline Garcia va începe partida dintre pierzătoarele primei zile: Mihaela Buzărnescu și Kristina Mladenovic.