Urmărește emisiunea live

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Siniakova - Buzărnescu, rezultat

Mihaela Buzărnescu

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Siniakova - Buzărnescu, rezultat Mihaela Buzarnescu și Katerina Siniakova s-au întâlnit azi în al patrulea meci al zilei în FED CUP  Cehia - România.

CEHIA - ROMÂNIA 2-2 după primele patru meciuri

Mihaela Buzărnescu nu a reușit surpriza. A pierdut ușor partida cu Siniakova 6-4 / 6-2. Meciul de dublu este decisiv.

Al cincilea meci cu Cehia va fi între  Irina Begu/Monica Niculescu și Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova

Echipele de Fed Cup ale României şi Cehiei se află la egalitate, scor 2-2, după ce Mihaela Buzărnescu, numărul 29 mondial, a pierdut în faţa Katerinei Siniakova (44 WTA), scor 4-6, 2-6, în ultima partidă de simplu a întâlnirii din sferturile de finală ale Grupei Mondiale care se desfăşoară la Ostrava.

Setul 1

6-4 Siniakova câștigă primul set, după ce, în ultimul ghem, Buzărnescu a avut minge de ghem conducând cu 30-0, însă cehoaica a întors jocul în favoarea ei.

5-4 Trăsărire de orgoliu pentru Mihaela, care încă speră

5-3 A fost cel mai lung ghem al setului I, iar Mihaela nu a rezistat presiunii. Siniakova ia al cincilea ghem la rând

0-1 Buzărnescu începe excelent

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Siniakova - Buzărnescu, rezultat Partida dintre Siniakova și BUzărnescu este cea de a patra întâlnire din cadrul meciului dintre țara noastră și Cehia. Ambele sportive au pierdut meciul de sâmbătă.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Siniakova - Buzărnescu, rezultat România conduce cu 2-1 după superba victorie a Simonei Halep, după mai bine de trei ore, la Carolina Pliskova.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Pliskova - Halep, rezultat Partida de tenis Cehia - România se dispută la Ostrava, Cehia. Echipa gazdă a câștigat nu mai puțin de șase trofee în ultimele opt ediții și beneficiază și de ocupantele primelor două poziții al clasamentului mondial la dublu.

Katerina Siniakova vs Mihaela Buzarnescu este al patrulea meci de fed Cup dintre Cehia și România

După ce Simona Halep a învins-o pe Karolina Pliskova, cehii au decis să renunțe la planul lor inițial. Astfel, Mihaela Buzărnescu o va înfrunta în meciul IV al duelului pe Katerina Siniakova. Inițial, antrenorul Cehiei și-ar fi dorit ca Marketa Vonrousova să intre pe teren, însă eșecul Pliskovei l-a făcut să-și schimbe planurile.

Cu puțin timp înainte, Simona Halep, numărul 3 mondial, a învins-o, duminică, în trei seturi, 6-4, 5-7, 6-4, pe Karolina Pliskova (5 WTA), iar echipa de Fed Cup a României conduce Cehia cu scorul de 2-1 după primele trei partide ale întâlnirii care se desfăşoară la Ostrava, în sferturile Grupei Mondiale. Halep s-a impus la capătul unei partide care a durat 2 ore şi 37 de minute.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Siniakova - Buzărnescu, rezultat În prima zi de concurs la Ostrava, Mihaela Buzărnescu a fost învinsă fără drept de apel de Karolina Pliskova, scor 1-6, 4-6, după o oră și 26 de minute de joc. De partea cealaltă, adversara ei de duminică, cehoaica Siniakova, a fost și ea învinsă clar de Simona Halep, scor 6-4, 6-0, după o oră și 13 minute de joc.