FED CUP ROMANIA - CEHIA: Pliskova - Halep, rezultat

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Pliskova - Halep, rezultat Simona Halep și Karolina Pliskova s-au întâlnit azi în al treilea meci al zilei în FEDC CUP - Cehia - România.

CEHIA - ROMÂNIA 1-2 după primele trei meciuri

Jucătoarea de tenis Simona Halep, numărul 3 mondial, a învins-o, duminică, în trei seturi, 6-4, 5-7, 6-4, pe Karolina Pliskova (5 WTA), iar echipa de Fed Cup a României conduce Cehia cu scorul de 2-1 după primele trei partide ale întâlnirii care se desfăşoară la Ostrava, în sferturile Grupei Mondiale. Halep s-a impus la capătul unei partide care a durat 2 ore şi 37 de minute.

7-5 Pliskova câștigă! Vom avea set decisiv

6-5 Pliskova câștigă cu foarte multă muncă game-ul. Halep va servi pentru a rămâne în set! Posibil să avem tie-break

5-5 Revenire spectaculoasă a Simonei care a fost condusă cu 4-1!

5-4 Halep rămâne în set încă, după ce a reușit break-ul! Simona va servi pentru a rămâne în set

5-3 Re-break reușit de cehoaică! Halep are o izbucnire nervoasă. Pliskova va servi pentru a câștiga setul

4-3 Simona Halep reușește break-ul!

4-2 Game extrem de lung! Halep a închis game-ul după foarte multe încercări! Avem nevoie neapărat de un break

4-1 Pliskova pare de neoprit în acest set

3-1 Break la zero total neașteptat reușit de cehoaică! Probleme pentru Halep

2-1 Un nou game extrem de disputat! Pliskova reușește totuși să treacă din nou în avantaj

1-1 Halep servește excelent și închide rapid game-ul

1-0 Game echilibrat, dar Pliskova își face serviciul

SET 1: Pliskova - Halep  4-6

4-6 Halep reușește la a cincea minge de set să câștige!

4-5 Halep reușește break-ul!!! Simona va servi pentru a câștiga primul set!

4-4 Simona reușește să își facă serviciul la zero! Cehoaica va servi

4-3 Game scurt reușit și de Pliskova. Urmează mingi noi și ne apropiem de momentele dramatice din sfârșitul setului

3-3 Simona servește excelent și închide rapid game-ul

3-2 Cehoaica câștigă un game maraton în care Simona a avut o minge de break

2-2 Game câștigat cu mari dificultăți de sportiva noastră! Cehoaica va servi

2-1 Pliskova își face serviciul, Cehia în avantaj

1-1

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Pliskova - Halep, rezultat Partida dintre Pliskova și Simona Halep este cea mai așteptată întâlnire din cadrul meciului dintre țara noastră și Cehia. Ambele sportive reprezintă racheta numărul unu pentru țara lor. Dacă Simona Halep se află pe locul 3 mondial, Karolina Pliskova este poziționată pe 5.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Pliskova - Halep, rezultat În acest moment scorul între Cehia și România este 1-1.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Pliskova - Halep, rezultat În cursul zilei de ieri Pliskova a trecut de Mihaela Buzărnescu, locul 29 mondial, scor  6-1, 6-4. De partea cealaltă Simona a învins-o pe  Katerina Siniakova, locul 44, cu 4-6, 0-6.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Pliskova - Halep, rezultat Cehia - România se dispută la Ostrava, Cehia. Echipa gazdă a câștigat nu mai puțin de șase trofee în ultimele opt ediții și beneficiază și de ocupantele primelor două poziții al clasamentului mondial la dublu.

Meciul dintre Karolina Pliskova și Simona Halep se va disputa astăzi de la ora 14:00. Partida poate fi urmărită și în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.