FED CUP ROMANIA - CEHIA partida de dublu DECISIVĂ - rezultat Krejcikova/Siniakova vs Begu/Niculescu

FED CUP ROMANIA - CEHIA: partida de dublu DECISIVĂ Krejcikova/Siniakova vs Begu/Niculescu

FED CUP ROMÂNIA - CEHIA: partida de dublu DECISIVĂ Barbora Krejcikova / Katerina Siniakova au întâlnit perechea Irina-Camelia Begu / Monica Niculescu în ultimul meci al zilei în FED CUP , Cehia - România.

FED CUP ROMÂNIA - CEHIA  3-2 ! Victorie! Ne-am calificat în semifinale

România se califică, după 46 de ani, în semifinalele FedCup 2019 după o victorie impresionantă în faţa Cehiei, deţinătoarea trofeului.

România a învins Cehia, deţinătoarea trofeului, cu scorul de 3-2, duminică seara, la Ostrava, după victoria dramatică a perechii Irina Begu/Monica Niculescu în faţa cuplului Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova, cu 6-7 (2), 6-4, 6-4.

FED CUP ROMANIA - CEHIA rezultat - România va juca în penultimul act contra Franţei.

Cehia a câştigat ambele meciuri jucate cu România până acum în Fed Cup, în 1980 în Berlinul de Vest, cu 2-1, în sferturile Grupei Mondiale, şi în 2016, la Cluj-Napoca, scor 3-2, în primul tur al Grupei Mondiale. România va juca în semifinale pe 20-21 aprilie, cu Franţa, care a trecut în sferturi de Belgia cu 3-1.

1-1 Adversarele noastre fac și ele break

0-1 Jucătoarele noastre continuă linia bună și începuturile bune de set. BREAK la zero!

Setul 2

4-6 Am câștigat setul 2. Egalitate perfectă! Ultimul set este DECISIV !!!

4-4 BREAK! Revin fetele noastre în meci

4-3 Perechea din Cehia a apăsat pe accelerație și fetele noastre încep să piardă teren. Încă nu-i târziu

3-3 Meciul este tensionat. Cehoaicele fac ghem la zero

2-3 Mai câștigăm un punct greu

2-2 După un ghem extrem de lung, cheoaicele reușesc să egaleze

1-2 BREAK pentru fetele noastre

1-1 Cehoiacele își câștigă serviciul

0-1 fetele noastre încep PERFECT!

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Partida de dublu Dumincă, 10 februarie, Simona Halep a dus Romania în avantaj prin victoria obținută la Karolina Pliskova, însă Mihaela Buzărnescu nu a putut aduce victoria la general și a cedat după două seturi în fața Katerinei Siniakova, scor 4-6, 2-6.

Semifinalista se va decide in meciul decisiv, cel de dublu.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Partida de dublu Cehia dispune de cea mai bună echipă din câte există la momentul actual. Katerina Siniakova, locul 1 WTA la dublu, şi Barbora Krejcikova, locul 2 WTA la dublu. Echipa României o are pe Irina-Camelia Begu, locul 35 WTA la dublu, şi pe Monica Niculescu, locul 51 WTA la dublu. Ele au câştigat săptămâna trecută turneul de la Hua Hin, din Thailanda.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Partida de dublu Krejcikova/Siniakova vs Begu/Niculescu - Cehia și România se află în acest moment la egalitate 2-2.

Krejcikova/Siniakova vs Begu/Niculescu este al cincilea și ultimul meci de Fed Cup dintre Cehia și România.

FED CUP ROMANIA - CEHIA: Krejcikova/Siniakova vs Begu/Niculescu, rezultat Partida de tenis Cehia - România se dispută la Ostrava, Cehia. Echipa gazdă a câștigat nu mai puțin de șase trofee în ultimele opt ediții și beneficiază și de ocupantele primelor două poziții al clasamentului mondial la dublu.â