FC Voluntari – U Craiova, rezultat final în optimile Cupei României

Universitatea Craiova a învins, joi, în optimile Cupei României, cu scorul de 4-1, pe FC Voluntari.

Universitatea Craiova a deschis scorul, în minutul 12, prin Valentin Mihăilă, care a marcat după o acțiune individuală. Același Mihăilă a înscris pentru 2-0, în minutul 20. Scorul s-a transformat în 2-1, în minutul 32, când Martic a deviat mingea în propria poartă.

În minutul 53, Alexandru Cicâldău a reușit să transforme o lovitură de pedeapsă, ducând scorul la 3-1. Ultimul gol al partidei a fost marcat, în minutul 75, când Alexandru Ioniță a marcat din pasa trimisă de Nicușor Bancu, transmite Mediafax.

Echipele utilizate:

FC Voluntari: Mitrev – Leașa (Căpățână 79), Armaș, Rodriguez, Kocic – Signorelli (Papazoglou 63), Gorobsov, Laidouni – Costin (Gheorghe 56), Simonovski, Benzar

Universitatea Craiova: Popescu – Vătăjelu, Ferreira, Bălașa, Martic – Qaka, Cicâldăi, Ioniță - Mihăilă, Nițu (Koljic 49), Bărbuț