FC Viitorul - Cernomore Varna rezultat într-o partidă amicală

Echipa de fotbal FC Viitorul a învins, miercuri, cu scorul de 2-1 (0-0), formaţia bulgară Cernomore Varna, în ultimul meci amical din cadrul pregătirilor pentru noul sezon.

Pentru FC Viitorul au marcat Iancu (minutu 73 pen.) şi Ganea (minutul 79), în timp ce pentru adversari a înscris Jorginho (minutul 46) Antrenorul Gheorghe Hagi a folosit în prima repriză următorii jucători: Buzbuchi (Cojocaru) - Grosu (Bîrzu), Mladen, Kuipers, Filip - Ammari (Popescu), Achim, Tîrcoveanu - Pitu - Calcan (Mihai), Keyta (Munteanu).

În repriza a doua au evoluat: Cojocaru (Tordai) - Leca, Ţîru (Bîrzu), Iacob (Popescu), De Nooijer - Houri, Artean, Vînă - Măţan (Mălăele) - Iancu (Mihai), Ganea (Munteanu).

FC Viitorul a obţinut în partidele amicale disputate în această vară următoarele rezultate: 2-3 cu Olympiakos Pireu, 8-0 cu Colţea Braşov, 3-1 cu Chindia Târgovişte, 2-0 cu FK Csikszereda Miercurea Ciuc, 3-3 cu FCSB şi 2-1 cu Cernomore Varna.

Primul meci oficial al formaţiei conduse de Gheorghe Hagi în noul sezon este programat sâmbătă, de la ora 20:00, pe stadionul Ilie Oană din Ploieşti, cu CFR Cluj, în Supercupa României.