Urmărește emisiunea live

Europa League: Stanciu, DECISIV pentru Anderlecht

Nicolae Stanciu a dat lovitura financiară la Wuhan Three Towns. Mesajul impresarului Anamaria Prodan

Nicolae Stanciu a marcat golul prin care formația belgiană Anderlecht Bruxelles a învins-o în deplasare pe echipa cipriotă APOEL Nicosia (0-1). Partida a fost prima manșă  a optimilor de finală ale Europa League.

Stanciu a înscris în minutul 29, după o centrare trimisă de Alex Chipciu.

Stanciu a fost înlocuit în minutul 80, în timp ce Chipciu a fost schimbat în min. 88, după ce primise un cartonaș galben două minute mai devreme.

În acest sezon de Europa League, Nicolae Stanciu, transferat de belgieni din România de la FCSB, a marcat 4 goluri în 9 partide disputate.