Urmărește emisiunea live

Dubai 2019 Simona HALEP - Lesia TSURENKO . Rezultat final

Dubai 2019. SIMONA HALEP - Lesia TSURENKO. Rezultat final Simona Halep - Lesia TSURENKO s-a jucat miercuri, după ora 11:00, în optimi la Dubai. DC News a transmis LIVE scorul întâlnirii.

Dubai 2019. SIMONA HALEP - Lesia TSURENKO, rezultat final

Simona Halep reușește să câștige partida cu lesia Tsurenko după ce, în final a avut mari emoții. Meciul a durat o oră și 21 de minute.

Următorul meci, în sferturi de finală ale turneului WTA de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), dotat cu premii totale de 2.828.000 dolari, va fi cu câștigătoarea partidei Belinda Bencic și Aryna Sabalenka, care se joacă tot astăzi, începând cu ora 16.00.

A transmis LIVE evoluția scorului partidei

Dubai 2019. SIMONA HALEP - Lesia TSURENKO 2-0

SETUL 2

7-5 Game, Set și MECI pentru Simona HALEP !!!!

6-5

5-5

4-5 Break Tsurenko. cădere inexplicabilă a Simonei pe final de set.

UPDATE 4 - Meciul a fost amânat la 11.30

UPDATE 3 - Meciul a fost amânat la 11.20. Kvitova a câștigat primul set, dar în cel de-al doilea Brady conduce cu 5-0.

UPDATE 2 - Meciul a fost reprogramat la 11.00. Jocul dintre Brady și Kvitova a ajuns abia în setul doi și se așteaptă finalul.

UPDATE 1 - Meciul a fost amânat la 10.45

Meciul începe la ora 10.30

Meciul este al doilea de pe arena centrală, fiind programat după partida Jennifer Brady - Petra Kvitova, care va începe la ora 09:00 (ora României)

Dubai 2019. SIMONA HALEP - Lesia TSURENKO, LIVE Rezultat final - Halep joacă pentru al doilea sfert de finală la Dubai, după ce a câștigat titlul în 2015, când a învins două dintre primele 10 jucătoarea - Wozniacki și Makarova - în drumul ei spre cel de-al doilea titlu WTA din Orientul Mijlociu. Campioana de la Roland Garros a intrat în anul 2019 fără niciun turneu câștigat din august, ea fiind eliminată în optimi la Melbourne.

Dubai 2019. SIMONA HALEP - Lesia TSURENKO, LIVE Rezultat final - Simona are netezit drumul către finala turneului din Dubai, după ce Naomi Osaka a fost eliminată de Kristina Mladenovic. Franţuzoaica de 25 de ani, aflată pe locul 67 WTA, s-a impus în două seturi, scor 6-3, 6-3. A fost primul meci jucat de japoneza de 21 de ani după ce a cucerit titlul la Australian Open, momentul în care a depăşit-o pe Simona Halep în clasamentul WTA şi a devenit noul lider mondial. Naomi Osaka şi Simona Halep s-ar fi întâlnit în semifinale.

Dubai 2019. SIMONA HALEP - Lesia TSURENKO, LIVE Rezultat final

Simona Halep încă nu are antrenor. De remarcat că după meciul cu Eugenie Bouchard ea a anunțat că nu a cerut niciun sfat înaintea acestui duel din turul 2, de la Dubai. Halep a lăsat să se înțeleagă că nu vrea să colaboreze cu alt antrenor, în viitorul apropiat.

Dubai 2019. SIMONA HALEP - Lesia TSURENKO, LIVE Rezultat final - Halep are şase victorii în tot atâtea confruntări cu jucătoarea ucraineană. A doua jucătoare a lumii, Halep, a recunoscut că trebuie să facă faţă unei uşoare oboseli pe care a acumulat-o în ultimele două săptămâni, în meciurile din Fed Cup şi de la Doha, unde a disputat finala.

Dubai 2019. SIMONA HALEP - Lesia TSURENKO, LIVE Rezultat final - Meciul de astăzi se joacă la doar o săptămână după ce Simona Halep s-a impus în fața lui Tsurenko cu 6-2, 6-3 la Doha, tot în optimi. Simona a invins-o ieri pe Eugenie Bouchard cu 7-6, 6-4, în turul precedent. La răndul ei, Tsurenko a trecut în trei seturi de chinezoaica Zhu, scor 6-4, 6-7 (5), 6-3.