Dinamo - Poli Iași. ”Câinii roșii”, prestație impecabilă

Dinamo
Dinamo

Dinamo a învins-o la scor pe Poli Iași, scor 3-0, după o prestație excelentă a trupei lui Mircea Rednic.

Dinamo, cu 5 debutanți în primul „11", a avut o evoluție foarte bună. Jucătorii lui Mircea Rednic au început tare meciul, iar după o ratare a lui Zenke, italianul Mattia Montini a deschis scorul, informează GSP. Atacantul a marcat în minutul 7 cu o lovitură de cap din 7 metri.

În partea a doua, Poli Iași a căutat egalarea, dar tot Dinamo a marcat. Pe contraatac, Daniel Popa i-a pasat excelent lui Nistor. Capitanul „câinilor" a intrat în careu și i-a pasat în fața porții lui Montini, care a marcat simplu, de la 10 metri. Daniel Popa a stabilit scorul final în minutul 90+3, cu un șut din mijlocul careului, mai scrie sursa citată.

Este primul meci oficial pentru echipa lui Mircea Rednic din acest an. În această iarnă Rednic a schimbat aproape complet lotul lui Dinamo. Echipa din Ștefan cel Mare rămâne pe locul 11 cu 25 de puncte, locul în play-off fiind însă aproape imposibil de atins.