Cupa României. ''U'' Cluj - FCSB, rezultat final

Fotbal
Fotbal

FCSB s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marţi seara, după ce a învins formaţia de ligă secundă Universitatea Cluj cu scorul de 1-0 (1-0), pe Cluj Arena.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Ioan Hora (12), din lovitură liberă. U a ratat câteva ocazii mari de gol, în timp ce FCSB a irosit un penalty pe final, prin Florin Tănase (87), şutul său fiind apărat de portarul Cosmin Dur-Bozoancă. FCSB e a doua echipă calificată în sferturi, după FC Hermannstadt.

Universitatea Cluj (II) - FCSB 0-1 (0-1), Cluj Arena - Cluj-Napoca A marcat: Ioan Hora (12). Florin Tănase (FCSB) a ratat un penalty în min. 87 (a apărat Cosmin Dur-Bozoancă). Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Szabolcs Kovacs (Carei) Observatori: Dan Jiga (Bistriţa) - CCA, Mihai Ţîra (Alba Iulia) - FRF, conform Agerpres.