Cupa României CFR Cluj - Astra Giurgiu | Reeditarea ultimei partide din campionat

Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj. foto: cfr1907.ro

Cupa României CFR Cluj - Astra Giurgiu meciul primei manșe se joacă miercuri, în semifinalele Cupei României.

Cupa României CFR Cluj - Astra Giurgiu - Partida de astăzi se joacă pe , pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, de la ora 20:00. Ardelenii au învins Astra în chiar ultimul meci din campionat, scor 1-0, în etapa a 3-a din play-off. A fost prima partidă a lui Dan Petrescu, revenit pe banca ardelenilor.

Cu toate că CFR a obţinut o victorie în stilul clasic al lui Dan Petrescu, 1-0, cu un gol marcat în a doua repriză, Astra trece prin momente grele, după ce jucătorii au făcut grevă din cauza faptului că nu şi-au primit salariile. CFR Cluj este mare favorită la câştigarea campionatului, dar clujenii își doresc chiar eventul.

CFR nu va putea miza în continuare pe George Țucudean, accidentat. Culio e în continuare suspendat. Clujenii le-au eliminat în Cupa României pe Chindia Târgovişte (1-0, deplasare), Gaz Metan Mediaş (1-0, deplasare) şi Sepsi Sfântu Gheorghe (1-0, deplasare).

La Astra, Denis Alibec nu știe dacă va juca. Antrenorul Costel Enache își dorește revanșa după eșecul din campionat. Giurgiuvenii le-au eliminat în Cupa României pe Luceafărul Oradea (5-1, deplasare), Universitatea Cluj (4-3 după prelungiri, deplasare) şi Dunărea Călăraşi (2-1, deplasare).

Cupa României CFR Cluj - Astra Giurgiu echipele probabile:

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Paulo Vinicius, K. Boli, Camora - C. Deac, Djokovic, Bordeianu - Al. Ioniţă II, Omrani, Al. Păun
Antrenor: Dan Petrescu

Astra: Lazar - Belu, Cestor, Bejan, Radunovic - Butean, Mrzljak, Romario Pires, V. Gheorghe - Zoua, Llullaku
Antrenor: Costel Enache.

Returul CFR Cluj - Astra va fi pe 23 aprilie.