CSU Craiova - CFR Cluj, rezultat final

Se anunță un meci aprig în această seară pe Ion Oblemenco din Bănie. Antrenorul clujenilor, Dan Petrescu va aborda altfel partida după experimentul din manșa tur a Cupei, cu Astra, când, folosind rezervele, au fost învinse cu 3-1 în favoarea Astrei. Meciul va transmis în format Live score pe DCNews.

REZULTAT FINAL: CSU CRAIOVA - CFR CLUJ 0-0

Minutul 90: Partida va fi prelungită cu trei minute.

Minutul 82. Valentin Costache, de la CFR Cluj, a reintrat în joc după ce a avut nevoie de îngrijiri în urma unei accidentări.

Minutul 71. Scorul este în continuare 0-0

Minutul 64. Schimbare la CFR Cluj: Valentin Costache îi ia locul lui Alexandru Păun

Minutul 47 Kelic (CSU Craiova) primește un cartonaș galben

A reînceput partida

La Pauză CSU Craiova - CFR Cluj 0-0

Minutul 45. Bud ratează monumental de la 6 metri

Minutul 42. Șutul lui Fortes de la 16 metri este prins de Arlauskis

Minutul 36. Ciprian Deac execută o lovitură liberă din colțul careului de 16 metri direct pe poartă iar Pigliacelli reține

Minutul 29. Ciprian Deac primește un cartonaș galben pentru o intervenție târzie asupra lui Andrei Cristea

Minutul 24. Păun (CFR Cluj) trage slab de la 16 metri, iar Pigliacelli reține

Minutul 20. Cicâldău (CSU Craiova) trage de la 35 de metri, din lovitură liberă. Arlauskis respinge în față, iar fundașul clujenilor, Manea trimite în corner.

Minutul 9. Martic (CSU Craiova) șut centrare. Nimeni nu este acolo să trimită în poartă

Minutul 7. Nicușor Pancu (CSU Craiova) încasează un cartonaș galben după ce l-a faultat dur, din spate, pe Omrani

1.15 Lovitura de colț se soldează cu șotul lui Omrani, puțin peste poartă.

În secunda 40 portarul craiovenilor, Pigliacelli iese greșit iar atacatul clujenilor Omrani recetrează. Mingia este trimisă în corner.

Clujenii au trecut pe lângă gol de două ori

A început partida

Echipele de start

CSU Craiova: Pigliacelli - Donkor, Kelic, Tiago Ferreira - Martic, Mateiu, Mihăilă, Cicâldău, Bancu - Fortes, A. Cristea
Rezerve: I. Popescu, Acka, Briceag, Fedele, Bic, Drăghici, Bărbuț

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora - Djokovic, Bordeianu, C. Deac - Omrani, Bud, Păun
Rezerve: Collado, Peteleu, Mureșan, Hoban, Moutinho, A. Ioniță, Costache

Update

Peste 20.000 de oameni sunt prezenți în tribunele stadionului Ion Oblemenco

CSU Craiova va întâni în această seară de la ora 20.30 CFR Cluj. Se anunță un vulcan pe stadionul Ion Oblemenco. Echipa gazdă se află pe locul III cu 29 de puncte, iar CFR Cluj este lider cu 36 de puncte. Dacă CSU învinge în această seară ar putea trece în fața FCSB care are doar 31 de puncte.  Pe 10 februarie, în meciul din etapa 23 CSU Craiova a învins-o pe CFR Cluj, scor 2-0.

Clujenii sunt favoriți la casele de pariuri cu o cotă de 3.00, în timp ce craiovenii au doar 2.62.

ECHIPELE PROBABILE

CSU CRAIOVA: Pigliacelli - Martici, Kelici, T. Ferreira, Briceag - Mateiu, Cicâldău, Bancu - Bărbuț, Fortes, Mihăilă

Antrenor: Devis Mangia

CFR CLUJ: Arlauskis - C. Manea, Vinicius, Boli, Camora - Deac, Bordeianu, Djokovici - Ioniță II, Omrani, Păun

Antrenor: Dan Petrescu

Arbitrii: Marius Avram / Ovidiu Artene și Marius Nicoară

Vezi și: CFR Cluj - Astra, rezultat final în Cupa României