Celta Vigo-Real Madrid, cupa Spaniei. Real Madrid, eliminată

Surpriză în Cupa Regelui. Real Madrid părăsește competiția după ce a fost eliminată de Celta Vigo.

Real Madrid o evitat în ultimul minut de joc o dublă înfrângere în Cupa Regelui, împotriva Celtei Vigo. Meciul retur s-a încheiat cu scorul de 2-2, după ce Celta a condus aproape tot meciul.

În minutul 43 Danilo a înscris în propria poartă, pentru ca Ronaldo să aducă egalarea pentru Real în minutul 62.

Celta Vigo a pecetluit soarta calificării în minutul 85, atunci când Waas a reușit să înscrie pentru 2-1.

Golul lui Lucas din minutul 90 nu a făcut decât să evite o dublă înfrângere pentru madrileni, în meciul tur fiind învinși pe teren propriu cu 2-1.

Real Madrid-Celta Vigo 1-2 (meci tur)

Celta Vigo- Real Madrid 2-2 (retur)