BAYERN - LIVERPOOL Rezultat final. Meci dramatic în Liga Campionilor

BAYERN - LIVERPOOL. Rezultat final în Liga Campionilor, optimi

BAYERN - LIVERPOOL LIVE | Meciul serii în Liga Campionilor este unul al marilor orgolii, atât Bayern, cât și Liverpool dorindu-și trofeul, meciul a fost transmis LIVE score pe DCNews.

BAYERN - LIVERPOOL rezultat final 1-3

Liverpool s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Bayern Munchen cu scorul de 3-1, miercuri seara, în deplasare, în manşa secundă a optimilor de finală. Liverpool, după 0-0 pe Anfield Road, a reuşit să deschidă scorul în Bavaria, prin senegalezul Sadio Mane (26), în urma unei erori a portarului Manuel Neuer, aflat la meciul 100 în Champions League. Bayern a egalat în urma autogolului înscris de camerunezul Joel Matip (39). Cormorani au mai marcat de două ori după pauză, prin fundaşul olandez Virgil van Dijk (69) şi prin acelaşi Mane (84). Liverpool, care a jucat finala ediţiei trecut a competiţiei, este a patra echipă Premier League care ajunge în sferturile de finală ale Champions League, după Manchester United, Tottenham Hotspur şi Manchester City.

BAYERN - LIVERPOOL Echipele de start:

Bayern: Neuer - Rafinha, Sule, Hummels, Alaba - Javi Martinez, Alcantara - James - Gnabry, Lewandowski, Ribery
Rezerve: Sven Ulreich, Jerome Boateng, Leon Goretzka, Renato Sanches, Alphonso Davies, Woo-yeong Jeong, Kingsley Coman

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane
Rezerve: Simon Mignolet, Dejan Lovren, Fabinho, Adam Lallana, Xherdan Shaqiri, Daniel Sturridge, Divock Origi

BAYERN - LIVERPOOL LIVE. Rezultat final în Liga Campionilor - Meciul se dispută pe Allianz Arena, începând cu ora 22.00.

BAYERN - LIVERPOOL LIVE. Rezultat final în Liga Campionilor - Cei doi titani ai forbalului euroopean au câștogat de cinci ori UEFA Champions LEague și ambele au șansa de a obține un loc în sferturile de finală ale Ligii Campionilor (CL). Bayern ar putea avea avantaj, dar Liverpool știe că un gol poate fi suficient pentru a trece mai departe. Însă, Bayern este neînvinsă în Liga Campionilor în acest sezon (W4, D3), iar în toate competițiile sunt neînvinși acasă în ultimele 10 meciuri.

BAYERN - LIVERPOOL LIVE. Rezultat final în Liga Campionilor - Anglia își poate egala recordul de echipe prezente în sferturile Ligii Campionilor, după ce în sezonul 2007/2008 și în 2008/2009 a avut 4 echipe în sferturile competiției. Liverpool se luptă și pentru primul titlu de campioană după aproape 30 de ani, iar Garry Neville a sugerat că o eliminare în fata lui Bayern ar ajuta-o pe Liverpool în câștigarea titlului în insulă.

BAYERN - LIVERPOOL LIVE. Rezultat final în Liga Campionilor -  La rândul lor, germanii sunt nevoiți să spele rușinea după eliminarile categorice ale echipelor Dortmund și Schalke 04, în fața celor de la Tottenham, respectiv Manchester City, iar Bayern reprezintă ultima speranță.

BAYERN - LIVERPOOL LIVE Echipe probabile:

Bayern
Neuer - Rafinha, Süle, Hummels, Alaba - Martinez, Thiago - Gnabry, James, Ribéry - Lewandowski
Liverpool
Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Henderson - Salah, Firmino, Mane.

BAYERN - LIVERPOOL LIVE. Rezultat final în Liga Campionilor - Arbitri: Daniele Orsato, la centru, ajutat de asistenții Lorenzo Manganelli şi Fabiano Prato.

BAYERN - LIVERPOOL LIVE. Rezultat final în Liga Campionilor - În primul meci, din tur, Liverpool a terminat la egalitate cu Bayern, scor 0-0.

BAYERN - LIVERPOOL LIVE. Rezultat final în Liga Campionilor - Alexandru Deaconu, 47 de ani, vicepreşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, va fi observator la meciul Bayern Munchen - Liverpool, din returul optimilor de finală ale Ligii Campionilor.