Barcelona-Real Sociedad, rezultat final Cupa Regelui

Barcelona a făcut spectacol în returul de pe teren propriu cu Real Sociedad. Rezultatul a fost în favoarea catalanilor, 5-2.

Barcelona a deschis scorul prin Denis Suarez în minutul 17. Messi avea să facă 2-0 din penalty în minutul 55 pentru ca Juanmi să reducă din diferență un minut mai târziu.

2-1 a fost doar pentru un minut pentru că Luis Suarez a readus din nou diferența de două goluri pe tabelă pentru Barcelona. Willian Jose a marcat pentru 3-2 în minutul 73, pentru ca pe final catalanii să facă spectacol.

Arda Turan a marcat în minutul 80 pentru 4-2, iar tabela a închis-o Denis Suarez.

FC Barcelona - Real Sociedad 5-2, Rezultat final

Iată formula Barcelonei

FC Barcelona: Cillessen - S. Roberto (Aleix Vidal 46), Pique, Umtiti, J. Alba - Denis Suarez, Mascherano (Rakitic 66), Andre Gomes - Messi, Suarez, Neymar (Arda Turan 75)

Antrenor: Luis Enrique.