Barcelona - Atletico Madrid 2-3. O răsturnare de situație i-a trimis pe catalani ACASĂ

Barcelona a fost eliminată de Atletico Madrid din semifinalele Supercupei Spaniei.

Barcelona a fost învinsă de Atletico Madrid, cu 2-3, în semifinalele Supercupei Spaniei, după ce reușise să înscrie de patru ori în cea de-a doua repriză, conform Marca.

Primele 45 de minute ale confruntării dintre catalani și madrileni nu au adus niciun gol, însă cea de-a doua perioadă a meciului a fost foarte spectaculoasă.

Două goluri anulate

Koke a deschis scorul imediat după ce a intrat pe teren, de la vestiare, însă Barcelona a întors scorul și a făcut 2-1 prin execuțiile lui Lionel Messi și Antoine Griezmann. Alte două goluri mai marcaseră catalanii în cea de-a doua repriză, însă au fost anulate de VAR pentru henț și offside

Profitând de acest lucru, jucătorii lui Atletico au forțat, iar Alvaro Morata a egalat dintr-un penalty făcut de portalul Barcelonei, Neto.

Angel Correa a reușit să întoarcă scorul de pe tabelă și a dus-o pe Atletico în avantaj în ultimele minute ale reprizei secunde, iar Barcelona nu a mai reușit să înscrie în cele patru minute de prelungire.