Aston Villa - Leicester 2-1 (3-2). Trezeguet a adus calificarea în finală în ultimele secunde

Aston Villa a învins Leicester City și a acces în finala Cupei Carabao.

Aston Villa s-a calificat în finala Cupei Carabao, după ce a învins Leicester City cu 2-1, pe Villa Park, prin golul dramatic al lui Trezeguet, venit în ultimele minute, conform Sky Sports.

Meciul tur dintre cele două echipe s-a terminat 1-1 pe King Power Stadium, iar Matt Targett a deschis scorul în prima repriză a confruntării de la Villa. După pauză, Kelechi Iheanacho a egalat scorul și partida se îndrepta spre penalty-uri.

Eroul de pe bancă

Cu toate acestea, rezerva Trezeguet a reușit să marcheze în ultimele secunde de prelungiri, iar stadionul Aston Villei a explodat de bucurie.

La finalul celor 90 de minute, fanii au invadat terenul și au celebrat calificarea în finală alături de jucători, care au avut nevoie ulterior de escortare din partea stewarzilor.

Leicester a dominat

Leicester City a dominat la capitolul posesie, însă Villa s-a apărat bine și a fost mereu gata de contraatac.

Aston Villa va înfrunta în finală câștigătoarea dintre Manchester City și Manchester United, meci disputat în această seară.