Arsenal - Guimaraes 3-2. Nicolas Pepe a fost eroul serii de Europa League

Cel mai scump transfer al tunarilor i-a salvat de o înfrângere rușinoasă.

Arsenal a învins Vitoria Guimaraes cu scorul de 3-2, într-un meci din Grupele Europa League. Conform The Sun, Nicolas Pepe a fost eroul tunarilor, întorcând scorul în ultimele 10 minute, prin două execuții excelente.

Pepe, care a costat 75 de milioane de euro, a intrat pe teren în minutul 75, când echipa sa era condusă cu 2-1, pe Emirates Stadium.

După doar 5 minute, atacantul ivorian a transformat o lovitură liberă, restabilind egalitatea.

Însă, transferul record al englezilor nu s-a oprit atunci. Matteo Guendouzi a fost pus la pământ la marginea careului, în prelungiri. Nicolas Pepe a înscris și a adus victoria echipei lui Unai Emery.