Arsenal - Chelsea, scor de neprezentare în derbiul londonez

Arsenal a castigat la scor de neprezentare derbiul etapei a sasea din Premier League, scor 3-0 cu Chelsea, obtinand a patra victorie a sezonului.

Toate cele trei goluri ale Arsenal au fost înscrise în prima repriză. Sanchez (11') si Walcott (14') au marcat in primul sfert de ora, iar Ozil a stabilit scorul final in minutul 40 al partidei de pe Emirates Stadium.

Gratie acestei victorii, Arsenal acumuleaza 13 puncte si urca pe pozitia a treia in Premier League, la cinci puncte de liderul Manchester City si la un singur punct in spatele lui Tottenham.

Formatia pregatita de Antonio Conte a ajuns la trei meciuri fara victorie in campionat si ocupa locul 8 in clasament, cu 10 puncte.