Anett Kontaveit - Ashleigh Barty rezultat VIDEO. Prima finalistă la Miami Open 2019

Anett Kontaveit - Ashleigh Barty rezultat | Meciul a stabilit prima finalistă Miami Open 2019, rezultat transmis Live score de DC News.

Anett Kontaveit - Ashleigh Barty rezultat pentru finala Miami 2019

Anett Kontaveit - Ashleigh Barty rezultat | Prima jucătoare care intră în finala de la Miami Open 2019 este Ashleigh Barty care a învins-o pe Anett Konteveit cu 2-0 (6-3 / 6-3), după un meci care a o oră și 17 minute. Urmează semifinala în care joacă Simona Halep și Karolina Pliskova

UPDATE 1 - Meciul a fost reprogramat la ora 20.10

Meciul din semifinala Miami Open 2019 Anett Kontaveit - Ashleigh Barty începe la ora 20.00

Anett Kontaveit - Ashleigh Barty rezultat - Ashleigh Barty a confirmat debutul ei de top 10 după ce a obținut prima sa victorie asupra lui Petra Kvitova, marți noaptea. Australianca a câștigat cu 7-6, 3-6, 6-2.

Anett Kontaveit va deveni cea mai bine clasată jucatoare din istoria Estoniei, dupa ce a reușit o victorie remarcabilă împotriva puternicei Su-Wei Hsieh, aflată la debutul în top 15. Ea a început cu un deficit de 0-4 în setul decisiv, dar a reușit să câștige cu 3-6, 6-2, 7-5, în exact două ore.

VIDEO

Anett Kontaveit - Ashleigh Barty rezultat - Pentru ambele jucătoare, aceste două săptămâni reprezintă cea mai importantă apariție prin intrarea în semifinală, din carieră și prima lor ieșire dincolo de etapa de optimile unui turneu Premier Mandatory. Niciun jucător australian sau estonian, de sex masculin sau de sex feminin, nu a intrat vreodată în finala Miami Open, garantând o eventuală victorie istorică pentru oricare dintre aceste două.

Anett Kontaveit - Ashleigh Barty rezultat - Jucătoarea care va câștiga meciul dintre Kontaveit și Barty va juca în finala cu învingătoarea partidei dintre Simona Halep și Karolina Pliskova, care se joacă în această noapte, de la ora 03:00.

Barty a produs surpriza în sferturi, când a trecut de cehoaica Petra Kvitova, locul 2 WTA, scor 7-6, 3-6, 6-2. Kontaveit a trecut în sferturi de chinezoaica Su-Wei Hsieh, locul 27 WTA, scor 3-6, 6-2, 7-5.

Anett Kontavet - Ashleigh Barty - Cele două jucătoare, Kontaveit și Barty, au un singur meci direct, care a fost câștigat în 2014 de Kontaveit, scor 6-7, 6-3, 6-4.