WTA Madrid: Simona Halep - Misaki Doi, Live Score

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, locul 7 WTA, a înfruntat-o azi pe japoneza Misaki Doi, locul 45 WTA, în runda inaugurală a turneului WTA Premier de la Madrid, dotat cu premii totale de 4.771.360 dolari. Românca s-a impus în fața adversarei sale cu scorul de 6-0, 6-3, după o partidă care a durat 58 de minute.

Cele două sportive nu s-au mai întâlnit până acum în circuitul WTA.

Tot astăzi, la Madrid, Patricia Țig (134 WTA) a trecut de Daria Kasatkina (32 WTA), scor 6-3, 4-6, 6-2, calificându-se în turul doi al competitiei.

De asemenea, Sorana Cârstea a obținut o victorie uriașă împotriva fostului lider mondial, Jelena Jankovici, scor 6-4, 6-3.

Din păcate, Monica Niculescu a pierdut surprinzător partida cu Louisa Chirico, venită din calificări, scor 7-5, 6-1.

SETUL 1: Simona Halep - Misaki Doi LIVE SCORE

6 - 0 Simona Halep se impune în primul set, după o adevărată demonstrație de forță