Vlad Chiricheș, reacție nervoasă la adresa fanilor după 1-1 cu Finlanda

chiriches accidentare

În ultimele minute ale meciului România - Finlanda, scor 1-1, fanii prezenți pe Arena Națională și-au exprimat nemulțumirea față de jocul ”tricolorilor” și față de scorul de pe tabelă.

După meci, suporterii au continuat să își arate dezamăgirea. Fanii s-au dus la autocarul naționalei, când jucătorii plecau de la Arena Națională, și au strigat în continuare împotriva selecționerului Anghel Iordănescu.

La finalul partidei, antrenorul naționalei le-a cerut scuze suporterilor și a afirmat că huiduielile din tribune au fost firești.

Reacție nervoasă a lui Chiricheș

Fundașul lui Napoli, Vlad Chiricheș, unul dintre jucătorii huiduiți de fani, a avut o reacție nervoasă la finalul partidei, scrie gsp.ro. Când a fost solicitat să dea interviuri la zona mixtă, fundașul a fost extrem de iritat.

"Luați-le interviu suporterilor. Duceți-vă la cei de la «Eu sunt 12»!", a spus Vlad Chiricheș.