SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE în SFERTURI la MADRID

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Sorana Cîrstea joacă joi cu Dominika Cibulkova în sferturile de finală de la turneul din Madrid. Meciul dintre Sorana Cîrstea și Dominika Cibulkova este programat pentru ora 16:00 și este transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

3-6. Dominika Cibulkova câștigă meciul și se califică în semifinale!

3-5. Sorana câștigă al doilea game consecutiv și își ia un break înapoi!

2-5. Jucătoarea noastră face un game solid, pe care-l câștigă la zero. Jucătoarea din Slovacia va servi pentru calificarea în semifinale.

1-5. Sorana mai pierde un game și este aproape de a pierde meciul.

1-4. Sorana pare pierdută din punct de vedere mental. Jucătoarea noastră pare că nu mai are încredere că poate face ceva. În acest context jucătoarea din Slovacia mai câștigă un game.

1-3. Din păcate, Sorana mai pierde un game și îi permite adversarei să-și consolideze break-ul.

1-2. Sorana ratează o ocazie bună de a prelua conducerea. Cibulkova urmează la serviciu.

1-1. Sorana echlibrează situația și face re-break!

0-1. Jucătoarea de Slovacia începe bine setul decisiv și face break.

- A început setul al treilea

3-6. Dominika Cibulkova câștigă setul secund și trimite meciul în decisiv.

3-5. Break reușit de Cibulkova! Adeversara Soranei va servi pentru câtigarea setului.

3-4. Slovaca intră din nou la conducere.

3-3. Sorana Cîrstea egalează. Meci dificil pentru româncă!

2-3. Dominika Cibulkova câștigă pe serviciul ei și trece din nou la conducere.

2-2. Sorana Cîrstea egalează. Acest este extrem de echilibrat.

1-2. Cibulkova preia din nou conducerea.

1-1. Sorana câștigă un game în care a salvat 4 mingi de break.

0-1. Cibulkova câștigă primul game al setului secund.

- A început setul doi

6-4. Sorana Cîrstea câștigă primul set!

5-4. Game important câștigat de Cibulkova! Sorana urmează la serviciu și mai are o șansă de a închide acest set.

5-3. Sorana Cîrstea este aproape de câștiga primul set!

4-3. Cibulkova reduce din nou din diferență, însă jucătoarea noastră este în formă și urmează la serviciu.

4-2. Sorana reface diferența de două game-uri, câștigându-l pe acesta la zero.

3-2. Dominika Cibulkova reduce din diferență, câștigând un game în care a servit foarte bine.

3-1. Sorana face un game alb și își consolidează breakul!

2-1. Break reușit de Sorana Cîrstea! Jucătoarea noastră preia conducerea.

1-1. Sorana egaleazâ. Adversara sa a avut minge de break.

0-1. Cibulkova câștigă primul game al meciului.

- A început setul 1.

- Jucătoarele au intrat pe teren și se încălzesc.

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Nu este prima dată când Sorana Cîrstea se duelează cu Dominika Cibulkova.

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Dominika Cibulkova are 3-1 în meciurile directe, ultima partidă terminându-se cu victoria sa, în 2013, la Stanford, în semifinale.

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Sorana Cîrstea, beneficiara unui wild card, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA Premier de la Madrid, dotat cu premii totale de 4.771.360 dolari, miercuri, după ce a învins-o pe germanca Laura Siegemund cu 6-4, 7-6 (9).

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Sorana Cîrstea (26 ani, 127 WTA) s-a impus în două ore și 6 minute în fața unei jucătoare venite din calificări, Siegemund (28 ani, 44 WTA) venind după rezultate deosebite în ultima vreme.

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Sorana Cîrstea a început cu dreptul (1-0), dar apoi au urmat două ghemuri adjudecate de Siegemund (1-2).

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Sorana Cîrstea a legat și ea două ghemuri și a trecut la conducere (3-2), iar la 4-3 a reușit un nou break, desprinzându-se la 5-3. Germanca a recuperat (5-4), dar Sorana Cîrstea a încheiat setul cu 6-4.

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Românca a început excelent actul al doilea, a condus cu 3-0 și a ratat câteva mingi de 4-0, însă apoi a survenit o cădere, iar Siegemund a luat patru ghemuri la rând (3-4). Sorana Cîrstea a redresat situația și a revenit la cârma partidei (5-4), dar fiecare și-a făcut serviciul și s-a ajuns în tiebreak. Cele două jucătoare au mers cap la cap, Sorana Cîrstea a ratat o minge de meci (7-6), dar a și salvat trei mingi de set (5-6, 7-8 și 8-9), încheind conturile cu 11-9.

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. În sferturile de finală, Sorana Cîrstea o va înfrunta pe Dominika Cibulkova (Slovacia), numărul 38 mondial, care a dispus de rusoaica Anastasia Pavliucenkova (26 WTA) cu 2-6, 6-3, 7-5.

SORANA CÎRSTEA - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE SCORE. Meciul dintre Sorana Cîrstea și Dominika Cibulkova va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO nu mai devreme de ora 16:00.