SORANA CÎRSTEA - DANKA KOVINIC LIVE SCORE în TURUL 2 la MADRID

SORANA CÎRSTEA - DANKA KOVINIC LIVE SCORE. Sorana Cîrstea joacă marți cu Danka Kovinic în turul doi de la turneul din Madrid. Meciul dintre Sorana Cîrstea și Danka Kovinic este programat la ora 22:30 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

7-5. Sorana Cîrstea se califică în optimile turneului de la Madrid după 78 de minute. În acest game, Kovinic  a condus cu 30-0 însă a avut 3 retururi greșite și s-a făcut 40-30 pentru Sorana. Jucătoarea noastră a închis meciul la următoarea servă.

6-5. Într-un moment important, Kovinic face o dublă greșeală și Sorana preia conducerea. Jucătoareanoastră are o nouă șansă de a închide meciul.

5-5. Sorana Cîrstea ratează o minge de meci și este egalată!

5-4. Jucătoarea noastră preia conducerea și urmează la servă pentru a închide meciul.

4-4. Sorana pune capăt seriei foarte bune a adversarei și egalează.

3-4. Jucătoarea din Muntenegru conduce pentru prima dată în acest meci.

3-3. Danka reușește să o egaleze și setul se complică pentru jucătoarea noastră.

3-2. Danka Kovinic recuperează din diferență, însă Sorana are un avantaj care se poate dovedi decisiv.

3-1. Game la 0 obținut de jucătoarea noastră și se aproprie tot mai mult de victorie.

2-1. Sorana reușește break-ul și preia conducerea. Sorana face în continuare un meci bun în fața numărului 52 WTA.

1-1. Sorana egalează situația.

0-1. Kovinic câștigă primul game al setului secund, care se anunță mai echilibrat decât primul.

- A început setul 2

6-3. Sorana câștigă primul set în doar 30 de minute. 14 greșeli neforțate a făcut jucătoarea din Muntenegru, în timp ce Sorana Cîrstea a făcut doar 7.

5-3. Sorana Cîrstea a avut 2 mingi de set, pe care le-a ratat.

5-2. Break reușit de Kovinic. Jucătoarea din Muntenegru e mai agresivă, iar Sorana Cîrstea pare că s-a relaxat prea devreme.

5-1. Danka Kovinic apare pentru prima dată pe tabelă. Câștigă un game cu 40-0.

5-0. Jucătoarea noastră face un pas important către victoria din primul set. A câștigat cu 40-0, acest game.

4-0. Sorana defilează în acest set și se aproprie victorie.

3-0. Sorana joacă bine până acum și mai câștigă un game.

2-0. Sorana se desprinde la două game-uri. Destul de multe greșeli făcute de ambele jucătoare, probabil din cauză că nu s-au încălzit încă foarte bine.

1-0. Sorana câștigă ușor primul game. Urmează la servă Danka Kovinic.

Setul 1 a început

- Cele două jucătoare au intrat pe teren și se încălzesc.

- Ora s-a schimbat. Meciul nu va începe mai devreme de ora 23.50.

SORANA CÎRSTEA - DANKA KOVINIC LIVE SCORE. Sorana Cîrstea joacă pentru calificarea în turul trei împotriva sportivei Danka Kovanic.

SORANA CÎRSTEA - DANKA KOVINIC LIVE SCORE. Nu este pentru prima dată când Sorana Cîrstea și Danka Kovanic se duelează.

SORANA CÎRSTEA - DANKA KOVINIC LIVE SCORE. Sorana Cîrstea are avantajul moral al victoriei directe din urmă cu aproape două luni, când a învins-o pe Danka Kovinic în sferturi la Rio.

SORANA CÎRSTEA - DANKA KOVINIC LIVE SCORE. Meciul dintre Sorana Cîrstea și Danka Kovinic este programat pentru marți, la ora 22:30, și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.