Urmărește emisiunea live

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Simona Halep, numărul 6 WTA, joacă în turul al doilea de la Roland Garros, cu Zarina Diyas, locul 90 mondial. Meciul dintre Simona Halep și Zarina Diyas este programat pentru miercuri, ora 12:00, și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

6-2. Simona Halep câștigă meciul după o oră și 23 de minute!

"A fost greu, mai ales în primul set când am pierdut mai multe game-uri la rând. Apoi am luptat pentru fiecare minge. În al doilea set am încercat să închid repede punctele", a declarat Halep la sfâșitul meciului.

5-2. Simona Halep se află la un game distanță de calificare.

4-2. Zarina Diyas își face serviciul.

4-1. Simona Halep mai câștigă un game și e tot mai aproape de turul 3.

3-1. Acest set e total diferti de primul și pare că se duce într-o singură direcție: Victoria Simonei!

2-1. Zarina Diyas recuperează break-ul și reduce din diferență. Urmează la serviciu și poate egala.

2-0. Simona reușește break-ul și se distanțează la două game-uri.

1-0. Jucătoarea noastră începe bine setul secund și conduce cu 1-0.

A început setul 2

7-6. Simona Halep câștigă primul set!

6-6. Simona Halep egalează și duce setul în tie-break.

5-6. Set nebun la Roland Garros. Zarina Diyas preia din nou conducerea!

5-5. Simona face mai multe greșeli neforțate și este egalată!

5-4. Bravo Simona! Sportiva noastră revine în set după ce a fost condusă cu 1-4. Zarina Diyas pare că se prăbușește.

4-4. Simona egalează și poate întoarce acest set!

3-4. Simona Halep se aproprie la un game de  adversară și poate reveni în acest set!

2-4. Simona reușește să reducă din diferență.

1-4. Setul nu arată deloc bine pentru sportiva noastră. Zarina Diyas se aproprie vertiginos de câștigarea primului set.

1-3. Simona pierde pe serviciul ei și îi permite adversarei să se dinstanțeze din nou la două game-uri.

1-2. Simona Halep recuperează break-ul și servește pentru a egala!

0-2. Zarina Diyas reușește break-ul și are avantaj de două game-uri.

0-1. Simona Halep pierde primul game al meciului.

A început setul 1

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Simona Halep o va întâlni pe Zarina Diyas (90 WTA) pe arena Philippe-Chatrier, în primul meci al zilei, de la ora 12:00 (ora Românei).

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Zarina Diyas a trecut luni, după un meci foarte disputat, de germanca Witthoeft, scor 2-6, 6-4, 6-2.

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Zarina Diyas s-a mai întâlnit cu Simona Halep de două ori la turneele de Grand Slam, în 2014. De fiecare dată Simona Halep a învins-o cu scorul de 6-1, 6-4 la Australian Open şi 6-3, 6-0 la Wimbledon.

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Simona Halep, numărul 6 mondial, a debutat cu dreptul la actuala ediție a turneului de Mare Șlem de la Roland Garros, învingând-o în două seturi, 6-2, 6-0, pe japoneze Nao Hibino (locul 70 WTA), după numai 43 minute de joc.

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Partida trebuia să se dispute inițial duminică, în prima zi a competiției, dar a fost amânată din cauza ploii care s-a abătut asupra capitalei Franței.

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Tot miercuri va juca și Irina Begu în turul doi de la Roland Garros. Românca o va avea ca adversară pe Coco Vandeweghe (43 WTA), în prima întâlnire directă dintre cele două, nu mai devreme de ora 17:30.

SIMONA HALEP - ZARINA DIYAS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea meciul dintre Simona Halep și Zarina Diyas. Partida va începe la ora 12:00 și va fi transmisă în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.