Simona Halep, moment uimitor la meciul cu Karolina Pliskova: Mişcă-te şi tu odată...

Simona Halep, numărul 2 WTA, a răbufnit spectaculos în timpul partidei disputate, miercuri, împotriva sportivei din Cehia, Karolina Pliskova, în sferturile turneului Premier de la Sydney.

În setul al doilea al meciului, la scorul de 5-4, Simona Halep a avut un moment de iritare, nemulțumită de jocul prestat.

La 0-15, sportiva noastră a trimis în fileu o minge uşoară, moment în care a răbufnit: "Mișcă-te și tu odată, că te rog de o oră!", şi-a spus Halep, spre uimirea generală, potrivit gsp.ro.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului Premier de la Sydney, după ce a învins-o pe Karolina Pliskova, scor 6-4, 7-5, la capătul unei partide care a durat o oră și 38 de minute.

În faza următoare, Halep va evolua împotriva jucătoarei ruse Svetlana Kuzneţova, locul 25 WTA.