SIMONA HALEP - KAROLINA PLISKOVA, rezumat VIDEO de la INDIAN WELLS: Mingi superbe reușite de româncă

Simona Halep s-a calificat marți noapte în sferturile de finală de la Indian Wells, după ce a trecut în două seturi de Karolina Pliskova, scor 6-4, 6-4.

Vezi aici detalii: Meci fără istoric! Simona Halep s-a calificat în sferturi la Indian Wells: Ce adversară de top va întâlni

Românca a controlat meciul de la început până la final și nu i-a dat nicio șansă adversarei pe care o bătuse în finala turneului de la Dubai.

Simona Halep a avut momente magice în partida cu Pliskova, în care și-a arătat clasa și a reușit câteva mingi senzaționale (vezi minutul 3 și 14 secunde din următorul video). Sportiva noastră a i-a impresionat pe comentatorii italieni cu forehand-ul câștigător: ”Ce lovitură fantastică”, au exclamat aceștia.