SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE în TURUL 2 de la MADRID

SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE. Simona Halep a învins-o Karin Knapp în turul trei de la Madrid, cu scorul de 6-1, 6-1, după doar o oră și zece minute de joc. Simona Halep s-a calificat în optimi și merge mai departe.

În această fază, Simona Halep va juca împotriva învingătoarei dintre Ekaterina Makarova și Timea Baczinszky.

În sferturile de finală, Simona Halep (24 de ani, locul 7 WTA) s-ar putea întâlni cu o altă jucătoare din România, Irina Begu (25 de ani, locul 34 WTA), dacă ambele vor învinge în optimi. Pentru acest lucru, Irina Begu trebuie să treacă de Christina McHale.

(w670)

SETUL 2: SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE

6 - 1 Simona Halep a învins-o pe Karin Knapp.

5 - 1 Încă un game câștigat de Simona Halep. Karin Knapp servește pentru a rămâne în meci.

4 - 1 Sportiva noastră se distanțează de Karin Knapp. Adversara ei nu poate față în acest joc.

3 - 1 Game pentru Simona Halep.

2 - 1 Karin Knapp reușește să pună pe tabelă primul game pe serviciul ei după 45 de minute de joc.

2 - 0 Al treilea as pentru Simona Halep. Încă un game câștigat de sportiva noastră.

1 - 0 Break pentru Simona Halep.

0 - 0 A început setul doi.

SETUL 1: SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE

6 - 1 Simona Halep a câștigat setul unu fără probleme.

5 - 1 Cinci game-uri consecutive pentru Simon Halep.

4 - 1 Simona Halep se distanțează destul de clar de Karin Knapp.

3 - 1 Șansă de break pentru Simona Halep. Break făcut de sportiva noastră!

2 - 1 Italianca reușește un retur foarte bun, dar punctul merge la Simona Halep. Două game-uri consecutive pentru româncă!

1- 1 Simona Halep crește nivelul de joc și recuperează game-ul pierdut în startul meciului.

0 - 1 Break făcut de Karin Knapp în deschiderea acestui meci.

0 - 0 Începe meciul cu Simona Halep la serviciu. Românca începe meciul mai greoi.

Simona Halep deschide ziua la turneul de la Madrid. Astăzi joacă și Sorana Cîrstea, la ora 22:30. Meciul va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

---------

SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE. Nu este prima dată când Simona Halep și Karin Knapp. Sportivele s-au mai duelat.

SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE. Aceasta va fi a doua întâlnire directă dintre Simona Halep și Karin Knapp: Simona Halep a învins-o pe italianca de pe locul 75 WTA la Australian Open (2015), în primul tur, cu 6-3, 6-2.

SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE. Simona Halep s-a calificat în runda a doua a turneului WTA Premier de la Madrid, duminică, după ce a trecut de japoneza Misaki Doi, cu 6-0, 6-3.

SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE. Simona Halep a avut nevoie de doar 58 de minute pentru a trece de jucătoarea niponă (25 ani, 45 WTA).

SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE. "Îmi place mult la Madrid şi sper să mai câştig câteva meciuri. Am nevoie de meciuri câştigate. Nu simt nicio durere. Sunt sănătoasă şi asta mă bucură cel mai mult", a declarat Simona Halep, după meciul cu Misaki Doi.

SIMONA HALEP - KARIN KNAPP LIVE SCORE. Rămâne de văzut ce se va întâmpla marți pentru româncă. Meciul dintre Simona Halep și Karin Knapp va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO la ora 13:00.