SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON

Simona Halep s-a calificat fără probleme în runda a treia a turneului pe iarbă de la Wimbledon, al treilea de Mare Șlem al anului, după ce a dispus, joi, de italianca Francesca Schiavone cu 6-1, 6-1, în 65 de minute.

SETUL 2: SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE

6 - 1 Simona Halep a dominat meciul și iată că a câștigat.

5 - 1 Simona Halep servește pentru calificarea în turul trei.

4 - 1 Simona Halep conduce și în setul secund.

3 - 1 Game pentru Francesca Schiavone

3 - 0 Simona Halep este de neoprit și face game-ul.

2 - 0 Game după game pentru româncă.

1 - 0 Simona Halep începe bine setul doi.

0 - 0

SETUL 1: SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE

6 - 1 Simona Halep a câștigat primul set.

5 - 1 Simona Halep se desprinde și avem 5 - 1 după un game îndelung disputat.

4 - 1 Simona Halep se distanțează și mai ia un game.

3 - 1 Break Francesca Schiavone!

3 - 0 Încă un game pentru Simona Halep care luptă pentru fiecare minge.

2 - 0 Start foarte bun de meci pentru jucătoarea noastră.

1 - 0 Început extraordinar pentru Simona Halep.

0 - 0 Meciul începe cu Francesca Schiavone la serviciu.

SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON. Meciul dintre Simona Halep și Francesca Schiavon era programat pentru marți, dar dat fiind faptul că a plouat, toate partidele au fost date peste cap.

SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON. Disputa Simona Halep - Francesca Schiavone a fost programată pe terenul 2. În deschidere, pe acea arenă, se va termina întâi partida dintre Dolgopolov şi Evans (întreuptă la 6-6 în primul set). Drept urmare, confruntarea româncei nu are cum să înceapă mai devreme de ora 14:30.

SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON. Nu este prima dată când Simona Halep joacă alături de Francesca Schiavone.

SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON. Simona Halep şi Francesca Schiavone s-au întâlnit o singură dată în meci direct. În 2013, la Marrakech, atunci când jucătoarea din Italia s-a impus, scor 6-3, 6-2. În anul respectiv, Simona Halep a intrat în premieră între primele 20 de jucătoare ale lumii.

SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON. După victoria împotriva jucătoarei Anna Schmiedlova din Letonia, scor 6-4, 6-1, Simona Halep aştepta rezultatul final al meciului dintre Francesca Schiavone şi Anastasija Sevastova pentru a-şi afla adversara din turul secund al turneului de la Wimbledon.

SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON. În cele din urmă, Francesca Schiavone s-a impus, scor 7-6 (9), 6-4, în faţa Sevastovei.

SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON. Fost număr patru în clasamentul WTA, Francesca Schiavone a reuşit, o singură dată, să ajungă în sferturile de finală ale turneului de Mare Şlem de la Wimbledon, în anul 2009.

SIMONA HALEP - FRANCESCA SCHIAVONE LIVE SCORE la WIMBLEDON. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea cum se va desfășura meciul dintre Simona Halep și Francesca Schiavone. Partida va fi transmisă în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO de la ora 14:30.