SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona Halep joacă marți, 25 octombrie, cu Angelique Kerber în al doilea meci de la Turneul Campioanelor. Partida dintre Simona Halep și Angelique Kerber va fi transmisă începând cu ora 14:30 în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

2-6. Simona pierde meciul. În acest ultim game sportiva noastră a lupta eroic, salvând două mingi de meci.

2-5. Simona recuperează un game, însă mai are mult până la revenirea în meci. Kerber urmează să servească pentru câștigarea partidei.

1-5. Kerber se află la un game distanță de câștigarea meciului.

1-4. Simona Halep este aproape de a pierde meciul împotriva numărului 1 mondial, Angelique Kerber.

1-3. Angelique Kerber se distanțează din nou la două game-uri.

1-2. Simona recuperează un game.

0-2. Kerber se distanțează la două game-uri.

0-1. Kerber face din nou break-ul și câștigă primul game din setul secund.

- A început setul 2

4-6. Simona Halep pierde primul set în fața numărului 1 WTA, Angelique Kerber. Setul a durat 42 de minute.

4-5. Kerber trece din nou la conducere, reușind al doilea break din acest set.

4-4. Angelique Kerber o egalează pe jucătoarea noastră, câștigându-și serviciul.

4-3. Simona își câștigă serviciul și trece la conducere.

3-3. Simona Halep recuperează break-ul și are șansa de a trece la conducere pentru prima dată în acest set.

2-3. Simona nu-i permite adversarei să se distanțeze mult.

1-3. Kerber câștigă un nou game. Până acum Simona Halep nu s-a regăsit în joc.

1-2. Simona Halep câștigă pe serviciul propriu și recuperează din diferență.

0-2. Simona Halep pierde din nou și adversara sa se distanțează la două game-uri distanță.

0-1. Kerber începe bine meciul, cu break.

Cele două jucătoare se pregătesc să înceapă meciul

----

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona Halep are 4-3 în meciurile directe, dar Angelique Kerber s-a impus de trei ori anul acesta, iar Simona Halepdoar o dată. Angelique Kerber a învins în ultima partidă, în semifinale, la Cincinnati, cu 6-4, 6-3.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona Halep a debutat cu o victorie la Turneul Campioanelor de la Singapore, 6-2, 6-4 cu americanca Madison Keys, duminică, în primul meci al competiției, în cadrul Grupei Roșii.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. "M-am simțit foarte bine azi pe teren. A fost mai bine pentru mine că o știam. Am jucat de câteva ori anul acesta, am câștigat de fiecare dată, deci aveam un avantaj. Totuși, am jucat un tenis bun. Cred că am jucat exact ce trebuia să joc împotriva ei. Am fost concentrată, totul a mers cum îmi doream, deci sunt mulțumită de jocul meu, a declarat Simona Halep după meci.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. "Am jucat la Montreal contra ei, iar suprafața de acolo a fost rapidă și am simțit puterea ei. Suprafața de aici a fost mai puțin rapidă, am putut să manevrez jocul mai bine. Mingea vine jos și cred că mi se potrivește . E bine că am fost tare pe picioare, a mai spus românca.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona Halep le-a mulțumit oamenilor care au venit să o susțină: "Atmosfera e ca și cum aș fi acasă de fiecare dată când joc, deci e foarte plăcut. Am văzut multe steaguri în tribune, iar asta face să fie și mai special. Cred că una dintre atuurile sale e acela că te face să simți că trebuie să dai mai mult, să riști mai mult".

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea ce se va întâmpla la meciul dintre Simona Halep și Angelique Kerber. Partida Simona Halep - Angelique Kerber va fi transmisă marți începând cu ora 14:30 în format LIVE TEXT.