SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la MONTREAL

Simona Halep, numărul cinci mondial, s-a calificat în finala turneului WTA de la Montreal după ce a învins-o pe germanca Angelique Kerber (2 WTA), sâmbătă, cu 6-0, 3-6, 6-2. Românca va juca a doua finală consecutivă la Rogers Cup şi, de luni, va reveni pe locul 3 WTA.

Simona Halep a obținut victoria după o oră și 38 de minute, la capătul unui meci cu răsturnări spectaculoase de scor. Românca a făcut un prim set de senzație, câștigat cu 6-0 în fața campioanei de la Australian Open. În setul doi, Kerber a ridicat nivelul, reușind să își adjudece setul cu 6-3.

Kerber a început foarte bine și setul decisiv și părea că se îndreaptă spre victorie la 2-0, după șase game-uri consecutive. Halep a luptat pentru fiecare minge și a reușit să întoarcă jocul în favoarea sa, câștigând cu 6-2.

SETUL 3  SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT

6 - 2 Simona Halep a câștigat meciul cu Angelique Kerber!

5 - 2 Game Simona Halep! Și-a făcut serviciul fără emoţii.

4 - 2 Simona Halep prinde avans în setul decisiv.

3 - 2 Game pentru sportiva noastră.

2 - 2 Simona Halep face rebreak! Profită de un joc la serviciu slab a lui Kerber și reintră în meci. Două game-uri consecutive pentru Simona Halep.

1 - 2 Simona Halep revine în joc. Românca reușește să rupă seria de excepție a lui Kerber.

0 - 2 Game pentru Angelique Kerber care a întors meciul în favoarea sa.

0 - 1 Break făcut de Kerber în setul decisiv.

0 - 0 S-a intrat în setul decisiv.

SETUL 2 SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT

3 - 6 Angelique Kerber reușește să reechilibeze situația după un prim set pe care l-a pierdut și rămâne în meci.

3 - 5 Numărul doi mondial a revenit un forță după un set ratat. Angelique Kerber va servi pentru câştigarea setului.

3 - 4 Angelique Kerber preia conducerea.

3 - 3 Rebreak Kerber! Pentru prima oară în acest meci, Simona Halep şi-a pierdut serviciul.

3 - 2 Break Simona Halep! Românca preia conducerea şi în setul doi.

2 - 2 Simona Halep stabilește egalitate.

1 - 2 Angelique Kerber câștigă cu autoritate acest game.

1 - 1 Simona Halep lovește tare și e cu un pas înaintea lui Kerber.

0 - 1 Angelique Kerber a câștigat primul game din meci.

0 - 0 Începe setul doi.

SETUL 1 SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT

6 - 0 Simona Halep a câștigat primul set cu 6 - 0.

5 - 0 Simona Halep este nemiloasă cu adversara.  Kerber comite foarte multe greşeli neforţate.

4 - 0 Sportiva noastră este de neoprit.

3 - 0 Simona Halep se desprinde în acest prim set. Angelique Kerber a comis o nouă dublă greşeală, într-un moment decisiv chiar, la 30-40.

2 - 0 Game pentru Simona Halep.

1 - 0 Break Simona Halep! Început cu dreptul pentru sportiva noastră.

0 - 0 Meciul începe cu Angelique Kerber la serviciu.

Simona Halep și Anqelique Kerber și-au făcut apariția pe teren. Au început încălzirea.

UPDATE 19:59: Meciul va începe la ora 20:10.

----

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la MONTREAL. Nu este prima dată când Simona Halep dă piept cu Angelique Kerber, numărul doi mondial.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la MONTREAL. Până acum, 3-2 este scorul întâlnirilor directe Simona Halep - Angelique Kerber.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la MONTREAL. Meciul de sâmbătă din semifinale este foarte important, în condiţiile în care în ultimele două confruntări directe Angelique Kerber a învins-o pe Simona Halep. Ultima dispută, semifinala la Wimbledon, a durut foarte tare, dar acum Simona Halep poate să își ia revanșa.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la MONTREAL. Dacă va câștiga în semifinale la Montreal, Simona Halep ar ajunge pe locul 3 în clasamentul WTA care va fi publicat luni.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la MONTREAL. Tot sâmbătă seară, după ora 23:00, Simona Halep va reveni pe teren pentru semifinala la dublu. Perechea Simona Halep - Monica Niculescu va întâlni, în penultimul act al turneului de la Montreal, perechea Klepac - Srebotnik.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la MONTREAL. Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Montreal, vineri, după ce a trecut în trei seturi de rusoaica Svetlana Kuznetsova, cu 3-6, 6-1, 6-1. După un set mai puțin reușit, Simona Halep a făcut un joc excelent și a câștigat spectaculos, într-o oră și 36 de minute, în fața numărului 11 mondial.

SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la MONTREAL. Așadar rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea cum se va desfășura partida dintre Simona Halep și Angelique Kerber. Meciul Simona Halep și Angelique Kerber va fi transmis în format LIVE TEXT începând cu ora 20:00.