ROLAND GARROS: SIMONA HALEP s-a calificat în SEMIFINALE, după ce a eliminat-o pe SVETLANA KUZNETSOVA

ROLAND GARROS 2014. SIMONA HALEP s-a calificat în SEMIFINALE la ROLAND GARROS 2014, după ce a eliminat-o, miercuri, pe rusoaica SVETLANA KUZNETSOVA, în două seturi, scor (6-2, 6-2). Românca de pe locul 4 WTA va juca pentru calificarea în finală cu nemțoaica ANDREA PETKOVIC, poziția 27 în clasamentul mondial.

Vezi și: ROLAND GARROS: SIMONA HALEP s-a calificat în sferturile de finală

UPDATE: SIMONA HALEP a trecut de SVETLANA KUZNETSOVA și s-a calificat în SEMIFINALELE de la ROLAND GARROS 2014, scor 6-2, 6-2.

UPDATE: Simona Halep face break-ul, conduce cu 5-2 și servește pentru meci și calificarea în semifinalele de la Roland Garros.

UPDATE: Rusoaica reușește un break alb și reduce din diferență. E 4-2 pentru Halep,

UPDATE: Românca o domină pe Kuznetsova și face un nou break. Halep conduce cu 4-1 și urmează să servească.

UPDATE: Simona Halep și-a câștigat serviciul după ce a salvat două mingi de break. Românca are 3-1.

UPDATE: Românca face break și trece la conducere. Are 2-1 în setul 2.

UPDATE: Simona Halep egalează la 1, după ce a salvat mai multe mingi de break ale rusoaicei.

UPDATE: În ciuda problemelor musculare pe care le acuză, Kuznetsova și-a câștigat serviciul, după ce Simona Halep a avut minge de break. E 0-1 în setul 2.

UPDATE: Rusoaica a revenit de la cabine cu un bandaj mare pe coapsa stângă. A început setul secund. Kuznetsova servește.

UPDATE: Svetlana Kuznetsova a solicitat intervenția medicului în pauza dintre seturi.

UPDATE: SIMONA HALEP a câștigat primul set cu 6-2 în fața Svetlanei Kuznetsova.

UPDATE: Simona Halep face încă un break și are 5-2. Românca va servi pentru a câștiga primul set.

UPDATE: Românca își câștigă serviciul și conduce cu 4-2.

UPDATE: Simona Halep reușește rebreak-ul și revine la conducere. Are 3-2.

UPDATE: Rusoaica face break și egalează la 2.

UPDATE: Kuznetsova își face serviciul și reduce din diferență. Halep are 2-1.

UPDATE: Românca își câștigă serviciul și conduce cu 2-0 în primul set.

UPDATE: SIMONA HALEP face break în primul game al meciului, profitând de serviciul nu tocmai inspirat al adversarei. E 1-0 pentru româncă.

UPDATE: 18:04 - A început meciul dintre SIMONA HALEP și SVETLANA KUZNETSOVA, cu rusoaica la serviciu.

UPDATE: 17:35 - S-a oprit ploaia la ROLAND GARROS. Partida dintre SIMONA HALEP și SVETLANA KUZNETSOVA va începe în jurul orei 18:00.

UPDATE: 16:40 - Partida a fost din nou amânată, și nu va începe mai devreme de ora 17:30, transmit organizatorii.

UPDATE: 16:00 - La ROLAND GARROS continuă să plouă, iar organizatorii au anunțat că meciul din sferturile de finală dintre SIMONA HALEP și SVETLANA KUZNETSOVA nu va începe mai devreme de ora 16:45.

UPDATE: 14:55 - Meciul dintre SIMONA HALEP și SVETLANA KUZNETSOVA va începe cu întârziere, din cauza ploii. DCNews vă va ține la curent cu desfășurarea ostilităților de pe zgura franceză.

----------------

Știrea inițială:

SIMONA HALEP va juca în meciul de deschidere al zilei de miercuri, cu începere de la ora 15:00, cu rusoaica SVETLANA KUZETSOVA.

Românca este pe locul 4 WTA, iar dacă va ajunge în finală la ROLAND GARROS 2014, va urca o poziție în topul mondial, până pe locul 3 în clasamentul WTA.

De partea cealaltă, rusoaica pe care o va înfrunta SIMONA HALEP pentru a se califica în semifinale se află pe poziția a 28-a în lume.

DCNews vă va ține la curent cu desfășurarea partidei dintre SIMONA HALEP și SVETLANA KUZNETSOVA, din sferturile de finală de la ROLAND GARROS 2014.