Realizare remarcabilă pentru echipa lui Hagi

F.C. Viitorul Constanţa, echipa lui Gheorghe Hagi, a reuşit să se impună în deplasare, scor 2-1 în compania celor de la F.C Botoşani, după un meci foarte disputat.

Echipa condusă de pe banca tehnică de Gheorghe Hagi a reuşit să se impună la Botoşani, în etapa a VIII-a a Ligii I de Fotbal. F.C. Viitorul a deschis scorul prin Chiţu în minutul 13, dar a fost egalată până la pauză după golul lui Fulop.

Un moment important a avut loc în minutul 52, atunci când Miron de la gazde a văzut cartonaşul roşu şi i-a lăsat pe botoşăneni în inferioritate numerică. Viitorul a forţat şi a reuşit să înscrie în minutul 74 prin Nimely.

Echipa lui Gheorghe Hagi reuşeşte astfel să lege două victorii şi se instalează pe un confortabil loc 5 cu 13 puncte.