Nicolae Manea a aruncat cu o targă după arbitru

Nicolae Manea, antrenorul echipei Gloria Bistriţa, şi-a ieşit din minţi după ce a fost trimis în tribune de arbitrul Marius Bocăneală şi a aruncat cu o targă după acesta.

Incidentul a avut loc în timpul meciului dintre Gloria Bistriţa şi Pandurii Târgu Jiu, încheiat cu scorul de 1-3. Antrenorul gazdelor, Nicolae Manea, a făcut o criză de nervi, supărat de mai multe decizii luate de arbitrul Marius Bocăneală.

După mai multe proteste, tehnicianul s-a luat la ceartă cu Bocăneală. În urma schimbului de replici Nicolae Manea a fost trimis în tribună de arbitru, fapt ce l-a scos şi mai tare din minţi. Acesta a aruncat cu o targă după central, fără să-l atingă însă.

Din cauza acestui incident, repriza a doua a partidei a început cu 6 minute de întârziere.

Trupa lui Petre Grigoraş a câştigat în deplasarea de la Bistriţa, cu Gloria, scor 3-1. Primul gol al partidei a venit după o gafă incredibilă a asistentului Oniţa, mingea ieşind în out de poartă înainte ca Răduţ să marcheze.

Echipele de start:

Gloria: Dolha - Peteleu, Al. Tudose, Reano, Cafasso - P. Anton, Romario - Ayza, Predescu, Braganca - Curtuiuş

Rezerve: Bota, V. Năstase, Ţîrcă, Traşcă, A. Enescu, Laio, Trestenicu

Pandurii: Mingote - Pleaşcă, Ad. Rusu, Mamele, Al. Vlad - Cl. Voiculeţ, D. Nistor, Răduţ - Al. Grigoraş, Matulevicius, Al. Maxim

Rezerve: Horvat, Băcilă, C. Cristea, Boutadjine, I. Rada II, Tătaru, Ignea