Mutu a marcat primele 2 goluri la Petrolul. Ce mesaj a transmis după

Mutu Petrolul

Adrian Mutu a marcat primele două goluri în tricoul lui Petrolul, în meciul amical de duminică, pe care "lupii galbeni" l-au jucat împotriva moldovenilor de la Şeriff Tiraspol. Totuși, elevii lui Cosmin Contra nu au reușit să se impună.

[caption id="attachment_423457" align="alignleft" width="207"] Foto: Facebook.com[/caption]

"Briliantul" a deschis scorul în minutul 2, cu o lovitură de cap, profitând de o respingere slabă a portarului advers.

În minutul 19, Mutu a înscris al doilea gol al ploieștenilor, din centrarea lui Priso. Zicu a sărit peste balon, iar atacantul de 35 de ani a trimis plasat, din interiorul careului.

Moldovenii de la Șeriff au reușit să revină, iar confruntarea s-a terminat cu scorul de 2-2.

"First 2 goals for FC Petrolul!!thank you for your support!!!primele 2 goluri pt FC Petrolul!!!va multumesc pt susținere!!", a scris "briliantul" pe pagina sa de Facebook după meci.