MONICA NICULESCU - ANA BOGDAN LIVE TEXT la US OPEN ora 19:30

Monica Niculescu s-a calificat în turul trei la US OPEN după ce a învins-o pe Ana Bogdan în două seturi, scor 6 - 0, 6 - 1.

Meciul a fost mai disputat decât o arată scorul, Niculescu impunându-se după o oră și 22 de minute.

Ana Bogdan, venită din calificări, a avut 10 mingi direct câștigătoare, față de 9 ale Monicăi Niculescu, dar diferența s-a făcut la erorile neforțate, 33 pentru Ana Bogdan și 15 pentru Monica Niculescu.

Meciul a fost întrerupt în două rânduri pentru intervenția medicului, la 3-0 în primul set la solicitarea Monicăi Niculescu și la 3-0 în setul al doilea, la cererea Anei Bogdan.

SETUL 2: MONICA NICULESCU - ANA BOGDAN LIVE TEXT

6 - 1 Monica Niculescu a câștigat meciul cu Ana Bogdan.

5 - 1 Ana Bogdan scapă de o înfrângere la 0.

5 - 0 Monica Niculescu se află la un game de câștigarea meciului.

4 - 0 Zece game-uri consecutive pentru Monica Niculescu. Se apropie de câștigarea meciului.

3 - 0 Monica Niculescu nu îi dă nicio șansă adversarei.

2 - 0 Monica Niculescu s-a desprins şi în actul secund.

1 - 0 Monica Niculescu pare de neoprit.

0 - 0 A începutul setul secund.

SETUL 1: MONICA NICULESCU - ANA BOGDAN LIVE TEXT

6 - 0 Monica Niculescu a câștigat primul set.

5 - 0 Monica Niculescu este la un pas de câștigarea primului set.

4 - 0 Monica Niculescu se distanțează.

3 - 0 Schimburile dintre cele două jucătoare sunt foarte lungi.

2 - 0 După un game cu schimburi foarte lungi, Monica Niculescu a mai punctat pe tabelă.

1 - 0 Primul game merge la Monica Niculescu. A început meciul cu un break.

0 - 0 Româncele și-au făcut apariția pe teren. Meciul începe cu Ana Bogdan la serviciu.

UPDATE 20:00 - Meciul nu va începe mai devreme de ora 21:00.

UPDATE 19:30 - Duelul românesc de la US Open dintre Ana Bogdan şi Monica Niculescu va începe în jurul orei 20:15.

------

Știrea inițială:

MONICA NICULESCU - ANA BOGDAN LIVE TEXT la US OPEN ora 19:30. Ana Bogdan (locul 116 în clasamentul mondial) a câştigat, marţi dimineaţă, meciul împotriva conaţionalei Sorana Cîrstea (poziţia 86 WTA), scor 0-6, 7-5, 6-2, în primul tur la US Open. Monica Niculescu (58 WTA) a trecut de Barbora Strycova (locul 21 WTA), scor 6-3, 6-7 (3), 6-1.

MONICA NICULESCU - ANA BOGDAN LIVE TEXT la US OPEN ora 19:30. Partida dintre Monica Niculescu și Ana Bogdan este a doua pe terenul 5, după întâlnirea dintre Dominika Cibulkova (Slovacia), locul 13 WTA, şi Evghenia Rodina (Rusia), locul 98 WTA, care are ora de începere 11.00 (18.00, ora României).

MONICA NICULESCU - ANA BOGDAN LIVE TEXT la US OPEN ora 19:30. Simona Halep este a treia jucătoare din România calificată în turul al doilea, dar ea va evolua joi. Irina-Camelia Begu, locul 23 WTA, Sorana Cîrstea, locul 86 WTA şi Patricia Maria Ţig, locul 128 WTA au fost eliminate în primul tur.

MONICA NICULESCU - ANA BOGDAN LIVE TEXT la US OPEN ora 19:30. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea cum va evolua meciul dintre Monica Niculescu și Ana Bogdan. Partida dintre Monica Niculescu și Ana Bogdan va fi transmisă în format LIVE TEXT începând cu ora 19:30.