LIVE SCORE MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC, meci ROMÂNIA - GERMANIA în FED CUP

MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE. Monica Niculescu și Andrea Petkovic se duelează duminică în meciul din Fed Cup. Monica Niculescu a înlocuit-o pe Irina Begu chiar înainte cu câteva minute de start. Partida va începe la ora 14:40 și va fi transmisă în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

SETUL 3: MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE

3 - 6 Monica Niculescu a făcut un meci foarte bun, luptându-se cu toate forțele. Din păcate, Andrea Petkovic a câștigat, iar Germania conduce cu 3 - 1.

SETUL 2: MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE

6 - 7 Andrea Petkovic revine și duce meciul în setul 3.

SETUL 1: MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE

6 - 0 Monica Niculescu a zdrobit-o pe Andrea Petkovic. A câștigat primul set cu scorul 6 - 0.

--------

MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE. După ce a egalat pentru România în prima zi a meciului de Fed Cup cu Germania, Simona Halep a cedat, duminică, în două seturi în fața lui Angelique Kerber, scor 2-6, 2-6.

MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE. Pentru cel de-al doilea meci al zilei, căpitanul nejucător al României, Alina Tecșor, a schimbat-o pe Irina Begu cu Monica Niculescu. Jucătoarea de pe locul 31 WTA va juca împotriva Andreei Petkovic (locul 30 WTA).

MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE. Germania ocupă locul 4 în clasamentul Fed Cup, iar România se află pe 9.

MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE. În Fed Cup, România și Germania au mai jucat o singură dată, în 1975, când RFG se impunea cu 3-0 la Napoli, în sferturile Grupei Mondiale: Helga Masthoff a învins-o pe Virginia Ruzici cu 6-3, 6-2, Helga Hosl cu 6-3, 6-3 de Mariana Simionescu, iar Katja Ebbinghaus și Masthoff au trecut cu 6-3, 1-6, 6-3 de perechea Judith Gohn/Virginia Ruzici.

MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE. Meciul dintre Monica Niculescu și Andrea Petkovic va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

MONICA NICULESCU - ANDREA PETKOVIC LIVE SCORE. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a afla rezultatul meciului dintre Monica Niculescu și Andrea Petkovic.